גלריית המומחים

מר ארנון מנטבר | מנכ"ל ג'וינט ישראל
ארנון מנטבר מכהן כמנכ"ל ג'וינט ישראל מאז 1996. בעברו כיהן כמנכ"ל המחלקה לעלייה ולקליטה של הסוכנות היהודית, כיו"ר תכנית עוצמה למתנדבים צעירים מארה"ב, כמנכ"ל הפורום הישראלי, כמנהל הרשות לסטודנטים, כמנהל מרכז העלייה בצפון מערב ארה"ב וכדובר משרד הקליטה. ארנון היה גם זה שהניחה את הצוותים שקלטו את העולים החדשים מאתיופיה. הוא מוסמך האוניברסיטה העברית בירושלים בתקשורת ובוגר קורס למנהלים בכירים בממשל הלאומי והמקומי בבית הספר לממשל ע"ש קנדי באוניברסיטת הרווארד. כיום מכהן ארנון גם כיו"ר המרכז להגירה בינלאומית וקליטה (CIMI), העוסק בנושאי הגירה, הסדרת תחום עובדים זרים, מניעת סחר בבני אדם ועוד. בשנת 2012 זכה על פועלו זה בעיטור הנשיא למניעת סחר בבני אדם.
פרופ' יוסי תמיר | מנכ"ל אשל
פרופ' תמיר הינו מרצה בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית, וחבר בדירקטוריונים שונים דוגמת "המשקם" וקרן גרוס. קודם לתפקידו כמנכ"ל אשל, שימש פרופ' תמיר כמנכ"ל הראשון של תבת, מנכ"ל אשלים, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי וכן מנכ"ל מכון המחקר מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל. בעבר היה גם חבר במספר וועדות ציבוריות כמו: מרווחה לתעסוקה, רפורמה במס הכנסה, הועדה לבחינת מערכת הבריאות, הועדה לבחינת גיל הפרישה וועדת שרון לבחינת זכויות הנכים. פרופ' תמיר הינו בעל תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת הרווארד, ותואר שני בכלכלה, סיים לימודי משפטים וחבר בלשכת עורכי הדין בישראל.
ד"ר רמי סולימני | מנכ"ל אשלים
רמי החל את דרכו כמדריך של"ח, מורה לגיאוגרפיה ומנהלו הראשון של בי"ס "מפנה", (על פעילותו זו זכה בשנת 1992 בפרס מיוחד מטעם הסתדרות המורים). את עבודת הדוקטורט שלו, במסגרת המרכז לחקר החינוך באוניברסיטת סאסקס באנגליה, הקדיש לחקר סוגיות בתהליך הובלת שינוי במערכת החינוך. ב- 8 השנים האחרונות ד"ר סולימני הוא מנכ"ל אשלים. בנובמבר 1997 קיבל את פרס יו"ר הכנסת לאיכות החיים, כאות הוקרה להישגיו בתחום קידום חינוך הנוער בישראל. ביום העצמאות 2001 קיבל תואר אזרח כבוד בעיר הולדתו קרית מלאכי, על תרומתו לקידום מערכת החינוך וקליטת העלייה בעיר ובשנת 2012 נכלל ברשימת 50 אנשי החינוך המשפיעים ביותר בישראל.
ד"ר סיגל שלח | מנכ"לית תבת
בעלת תאר דוקטור מאוניברסיטת תל אביב בחוג ללימודי עבודה בתחום של הגירה ותעסוקה. בשנת 2001 הצטרפה לצוות המחקר של מינהל המחקר והכלכלה במשרד התמ"ת ושימשה שם כחוקרת בכירה בתחומים מגוונים של פעילות המשרד במהלך שש שנים. במהלך תקופה זו הייתה מעורבת בניהול, יישום ומעקב של תוכניות לשילוב אוכלוסיות בתעסוקה. ב 2007 הצטרפה סיגל לתבת, מיזם התעסוקה של ג'וינט ישראל וממשלת ישראל וניהלה את פיתוח תכניות התעסוקה בתחום החברה הערבית, עולים וקשרי מעסיקים. מ-2012 משמשת סיגל כמנכ"לית תבת.
גב' אביטל סנדלר-לף | מנהלת מסד נכויות
מזה כשני עשורים, משרתת אביטל סנדלר-לף במסגרות שונות של ארגון הג'וינט, כאשר בתפקידה הנוכחי היא מנכ"לית מסד נכויות - שותפות אסטרטגית בין ג'וינט ישראל, ממשלת ישראל וקרן משפחת רודרמן, לפיתוח שירותים חברתיים לאנשים עם מוגבלות. את דרכה המקצועית החלה אביטל כיועצת לקבוצות של צעירים עם מוגבלות נפשית, משם התפתחה להיות מרצה במחלקה לריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל אביב והתמחתה בשילוב אנשים עם מוגבלות בקהילה כמו גם במחקרי הערכת תכניות. לאחר מכן השתלבה כחוקרת במכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל, כאשר בתפקיד זה פיתחה תכנית אב ליישום חוק החינוך המיוחד באמצעות סיוע טכנולוגי. כיום, מובילה אביטל שיתופי פעולה בין הממשלה, המגזר השלישי והסקטור הפרטי לטובת פיתוח שירותים חברתיים לשילוב של אנשים עם מוגבלות באופן עצמאי בקהילה.
ד"ר מיכל חמו-לוטם | מנכ"לית מכון אלכא למנהיגות וממשל
בעלת תואר דוקטור לרפואה מאוניברסיטת תל אביב, בוגרת בית הספר למנהיגות חינוכית של מכון מנדל ובוגרת אלכא. ד"ר מיכל חמו-לוטם היא מומחית ברפואת ילדים, ומייסדת ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, אותו ניהלה במשך כ-15 שנים. שימשה כמרצה בכירה בבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת חיפה ועסקה ברפואה ובחינוך לבריאות במסגרות שונות. על תרומתה לבטיחות ילדי ישראל הוענק לה פרס ראש הממשלה בשנת 2008. לאורך השנים עסקה ד"ר חמו-לוטם בפעילות ציבורית רחבה וכיום היא חברה בוועדים המנהלים של מספר ארגונים, ביניהם בטרם, מידות, NPtech ועיגול לטובה, וכן חברה בוועדה המייעצת לראש הממשלה במסגרת המועצה הלאומית לכלכלה וחברה.
מר אלי בנטאטה | ראש אגף צעירים ועולים
בעל תואר שני בכלכלה ומנהל עסקים אוניברסיטת בר אילן. ממייסדי קיבוץ נווה חריף בערבה, מרכז משק בהקמה ומאוחר יותר מזכיר הקיבוץ. יועץ השקעות של בנק הפועלים במח' לאסטרטגיה עסקית בהנהלה הראשית של הבנק. סמנכ"ל הרשות לעסקים קטנים ובינוניים במשך עשור. חבר ועד מנהל במס' עמותות, מרכזי טיפוח יזמות, ENP.