מרכז יום לקשיש

מרכז יום לקשיש

יהודית זלנזניאק, ילידת רומניה, עלתה לארץ בשנת 1948. אמא לבן ובת, סבתא ל-8 נכדים ו-8 נינים. יהודית מספרת לנו קצת על עברה: "רוב חיי התגוררתי בחיפה, וכשבעלי נפטר, בתי קנתה בית בעכו וביקשה שאצטרף אליה ואגיע לגור עמה. היא זו שגם רשמה אותי למועדון כאן". יהודית מספרת בגאווה שהיא מגיעה למרכז בכל יום, למעט ימי שישי ושבת כמובן.
במועדון יהודית הכירה את מסעודי אבי כזר, בת 70, ילידת קזבלנקה, מרוקו. אמא  ל-4 בנות וסבתא ל-14 נכדים ו-20 נינים. מסעודי עלתה לארץ בשנת 1960 עם משפחתה. "תחילה חיינו במעברה במשמר הים, כעבור שנה עברנו להתגורר בשיכון בעכו".
מסעודי מספרת שהתעוורה בגיל שנתיים, לכן במשך 35 שנים נהגה ללכת למועדון המיועד רק לכבדי ראייה, לפני ארבע שנים החלה לפקוד את מרכז היום לקשיש הפתוח לכולם. על כך היא מספרת בגאווה: "במועדון אני סורגת כובעים, צעיפים, ואפילו עושה יוגה שלוש פעמים בשבוע!".
יהודית מצטרפת ומספרת על הקשר המיוחד ביניהן: "מסעודי חברה שלי והיא יושבת לידי ביוגה, יחד אנחנו משתתפות בשיעור וכשצריך אני עוזרת לה כמה שאני יכולה".
היא מוסיפה על משמעות המועדון עבורה: "אני מאושרת במועדון, העיקר לא לשבת בבית לבד ולהשתעמם. פה אנחנו נפגשים, יוצרים, מתעמלים. בגלל זה כל עוד אני ממשיכה להגיע למרכז אני מרגישה חיה!"