התנדבות משפחות

התנדבות משפחות

אוקסנה סרסריאני (40) יחד עם שני ילדיה יקטרינה (12) ומיכאל (6) והשכנה יוליה יושזנקו (72).
משפחת סרסריאני עלתה לארץ בשנת 2011 מקישינב מולדובה, ישירות לעכו. 
אוקסנה היא אמנית, עובדת בעבודות יד, מוכרת את מרכולתה בעיר העתיקה של עכו וכן לחנויות אומנות. היא מתנדבת יחד עם שני ילדיה, יקטרינה בת 12 תלמידת  כיתה ו'  בביה"ס ויצמן בעיר ומיכאל בן ה-6. 
יקטרינה, תלמידה מצטיינת, מספרת כיצד הכל התחיל: "אמא פגשה את יבגניה המגשרת בשכונה, ומיד זיהתה אותה כמתנדבת שסייעה לנו באולפן בימים הראשונים שלנו בארץ. אחרי זמן מה, יבגניה הציעה לאמא להצטרף לקבוצת התיאטרון. בהמשך אמא שאלה אותי ואת אחי ואח"כ אפילו את אבא, אם אנחנו רוצים להגיע להתנדב יחד איתה." 
תחילה הצטרפה המשפחה לקבוצת משעול, שם למדו כיצד לערוך הפעלות ע"י בועות סבון ותאטרון בובות, היום הם מופיעים בפני ילדי השכונה בערבי חג ובאירועים מיוחדים. 
אוקסנה מספרת בגאווה על ההתנדבות בתאטרון: "התיאטרון מחבר תרבותית ושפתית, הוא מסייע גם למשפחות שמגיעות לצפות בנו אבל גם לנו. בהתחלה המדריכה כתבה לנו את המילים לשירים ולהצגה באותיות ברוסית והיום היא כבר כותבת לנו הכל בעברית!"
יקטרינה מוסיפה בהתלהבות: " תמיד חלמתי להופיע, והנה החלום שלי מתגשם! בפורים קיימנו 6 הצגות!". 
 
אוקסנה מסכמת את משמעות ההתנדבות בעיניה: "בתור אמא, מאוד חשוב לי שאני יודעת שלילדים שלי יש מקום להגיע אחרי שעות ביה"ס. בנוסף גם מצאנו כיוון שהילדה מאוד אוהבת בתור חוג אז זה בכלל נפלא. ההתנדבות מאפשרת לי לבטא את היצירתיות שלי בתור אמנית, ובכלל אני רואה כיצד כל המשפחה מתגייסת, הילדים מאוד משקיעים בהצגות, אבא שלהם מתנדב  לסייע, יוליה השכנה מצטרפת וכולם לוקחים חלק. אני מרגישה שאני שייכת למשהו גדול, קהילתי, ואני עוד יותר מאושרת שאני יכולה לתרום חזרה לקהילה." 
 
קרדיט לצילום: דן חיימוביץ.