סטארטר

סטארטר

איציק מדאגי, חייל משוחרר מריחניה. איציק מספר כיצד שמע על תכנית סטארטר: "במהלך סוף השירות הצבאי שלי הייתי ביומיות כך שהיה לי זמן לנצל בערבים. בדקתי במרכז ריאן, שזה מרכז הכוונה לדרוזים וצ'רקסים בריחניה, איזה קורסים אני יכול לעשות. קורס טכנאי הזרקה הכי קרץ לי. בזכות המרכז הגעתי לתכנית סטארטר המשותפת לג'וינט ישראל- תבת ולמשרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים. הקורס התחיל בהסמכה עיונית בלימודי ערב במשך חמישה ימים בשבוע. אחרי החלק העיוני, התחלנו את השילוב המעשי בסטאז'. נקלטתי באלכם מדיקל ברעם. במהלך התכנית יומיים אני בלימודים ושלושה ימים עובד במפעל, כלומר מה שאני לומד בעיוני אני מממש מעשית במפעל. זו שיטה מאוד טובה, אנחנו יושבים בכיתה ולומדים נושא מסוים ואז מגיעים למפעל והכל מתחבר כשמדריכים אותי איך לממש את הנושא בפועל".
 
אבי אמירי, גר ביישוב דובב, נשוי +2. עובד כטכנאי בכיר באלכם כ-15 שנים. אבי עושה פרויקטים במחלקת הזרקה באלכם מדיקל, המייצרת ברזים לאינפוזיות בתחום הרפואי. אבי הוא החונך של איציק במפעל, והוא מספר שהצטרף לתכנית לאחר יום השתלמות. הוא מוסיף לספר על איציק ועל התכנית: "איציק אצלנו כבר כמה שבועות ומאז השתלב במפעל. אני חושב שהפרויקט הזה חשוב כי הוא מביא את החניכים אלינו יותר בשלים. הם מגיעים עם ידע על התעשייה, על המכונות והתהליכים השונים, כך יותר קל ללמד אותם. זה דורש מאיתנו כמעסיק לא מעט. היום כדי להביא טכנאי הזרקה לרמה גבוהה של תפוקה אנחנו נדרשים ללמד אותו ולהשקיע בו קרוב לשנתיים עד שהוא מגיע לרמה מקצועית גבוהה. לא כולם מתאימים, אבל מהרגע הראשון שאיציק נכנס לכאן זיהיתי שיש לו יכולות טכניות, הוא בעל יכולת תפיסה גבוהה ואני מקווה שמהר מאוד הוא ישתלב אצלנו במפעל. אני מאוד מרוצה ממנו."
 
איציק מוסיף לספר על התפקיד שלו: "בתור טכנאי הזרקה במפעל, אני צריך ליצור מוצרים מאפס, ותמיד יש שאיפה למוצר מושלם. הזרקת פלסטיקה זה תחום מגוון מאוד, שדורש ידע רב וזה לוקח זמן". 
 
אבי מספר כי "התכנית סטארטר מכינה את האדם בצורה טובה יותר לתפקיד ומצמצמת את פערי ההכשרה. יש מושגים שנאמרים ואיציק מבין מיד, בניגוד לאדם אחר שצריך להסביר לו".
 
איציק מסכם ומספר על משמעות התכנית עבורו: "לא הייתי יכול להגיע לתפקיד כזה ללא התכנית. לתפקיד כזה לא מגיעים לראיון עבודה ומקבלים אותך. צריך את הידע שהתכנית נתנה לי. בזכות העובדה שהגעתי דרך תכנית סטארטר היה לי את זמן הלמידה האינטנסיבי של התכנית ואז הגעתי עם מספיק ידע בכדי שאוכל להשתלב בתור טכנאי. אני מאוד מרוצה, מאוד מעניין לי והתפקיד מאתגר אותי, הוא דורש להפעיל את הראש, זה למידה יומיומית".