דיור נתמך

דיור נתמך

גיל חיימוביץ', בן 33, לקוי ראייה ומתמודד עם בעיית שמיעה. גיל מספר על עצמו: "ההורים הביולוגיים שלי נטשו אותי בבית החולים כשנולדתי. ההורים שאימצו אותי בגיל 4 התעללו בי. בגיל 14 עברתי לרחוב ובגיל 17 עזבתי סופית. הייתי במספר הוסטלים, אבל נמאס לי לחיות בדירות, מדובר במסגרות עם חוקים מכבידים שלא התאימו לי. מאז מיכאל חיימוביץ', מנהל עמותה לנוער בסיכון לקח אותי אליו ומאז אני אצלם וגם לקחתי את שמם. כיום אני מתנדב בתור טכנאי סאונד בעמותה בכפר סבא וגם בבית ספר תיכון במטרוווסט, מייעץ להם בתחומי ההגברה, הסאונד והמחשוב."
 
גיל מספר כיצד הגיע לתכנית: "כבר 8 שנים אני עובד ב"כל יכול", זה מוקד עסקי שהוקם עבור נכים ונותן שירותים למגוון רחב של חברות. במוקד אני נותן עזרה בכל דבר, אפילו כשעשיתי טעויות רציניות הם שמרו עליי כמו בן וקיבלו אותי לטווח ארוך. הם המשפחה שלי. כשאמרתי להם שאין לי בית הם קישרו אותי לתכנית, זו פעם ראשונה בחיים שאני משכיר דירה באופן עצמאי לחלוטין. אני דואג לניהול התקציב, בליווי העמותה והג'וינט. אני משלם על הכל, כל כמה שבועות אני יושב עם המדריכה על הכנסות והוצאות קבועות. אני חוסך מה שאפשר, ומעבר לזה המדריכה לא אומרת לי לא או על מה להוציא אלא עוזרת לי לבדוק אם יש כסף. המדריכה עזרה לי למצוא את הדירה ביד2. שכונה מהממת, יש לי קשר מצוין עם השכנים ובעלי הבית נהדרים."
 
בעל הבית של גיל הוא יוני שי, גרוש עם ילד בן 25. יוני מספר על הקשר עם גיל: "אני אדם שאחרים מרגישים שהם יכולים להיעזר בי ואני אוהב לעזור. כך עזרתי לגיסתי לשעבר לעזור לה להשכיר את הדירה שלה. גיל הגיע לראות את הדירה עם המדריכה שלו וכשראיתי אותו ידעתי שהיא לא תתאים לו. אבל אמרתי לו שיש לי משהו טוב אחר להציע לו וזה באמת התאים".