מרכז גליקמן להשתלמות והדרכה בתל השומר

מרכז גליקמן להשתלמות והדרכה בתל השומר

טטיאנה לוזובסקי, בת 53, אחות בביה"ח הרצפלד בגדרה. משתתפת בקורס השתלמות ראשון בתחום הגריאטריה של אשל. היא הגיעה להשתלמות לאחר שביה"ח ראה את הפרסום והמליץ עליה ועל עוד שתי אחיות.

טטיאנה מספרת על הקורס: "הקורס הוקם מאחר שמשרד הבריאות הבין שקיימת בעיה בתחום השיקום של הזקנים. אני הגעתי להשתלם כדי להדריך את יתר צוות בית החולים, כדי לשפר את שיקום הזקנים, ללמוד איך לעשות את זה באופן יותר מקצועי, כך ששביעות רצון הזקנים תעלה. אני מרוצה מהתכנים, הקורס נותן לי כלים להתמודד עם הבעיות שיש לזקנים ואף להדריך את יתר הצוות. אנחנו עושים את המקסימום לשפר את איכות השירות והשיקום שמקבל הזקן, תוך כדי הגברת היעילות למערכת".

עירית סלע- אומזגין, בת 36, נשואה עם ילדה. מנהלת אכלוס במגדלי הים התיכון בכפר סבא ומנהלת מועדון סדנא יוצרת במגדלים. עירית מספרת כיצד הגיעה למרכז: "אני באה מעולם מערכות המידע. לפני כחמש שנים, תוך כדי העבודה התחלתי להתנדב בבית אבות ותוך כדי ההתנדבות החלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות. לאחר לידת בתי הבנתי שזו ההזדמנות לעשות את ההסבה המקצועית, ומאז אני שם ולא מתחרטת על שום רגע".

היא ממשיכה ומספרת על הקורס שהיא עושה: "כרגע אנחנו במפגש רביעי בקורס למדריכות תעסוקה (בקורס של שמונה חודשים). בקורס לומדים להיות מדריכת תעסוקה, שזה אומר הפעלת זקנים בבתי אבות ומרכזי יום במגוון פעילויות, אומנות, התעמלות, מוזיקה. במסגרת העבודה נשלחתי לקורס, כיוון שכאחת שתצטרך להעביר פעילויות במועדון שלנו אני זקוקה להכשרה הזו. האמת שזה קורס שתמיד חלמתי לעבור, אפשר לומר שזו הגשמת חלום. יחד עם הבנות שלומדות איתי יצרנו קבוצת וואטסאפ שם אנחנו מעבירות תמונות והמלצות להפעלה, וזה פותח רעיונות חדשים. בקורס עצמו אנחנו מקבלים רקע עיוני ומעשי על עולם הזקנים שכלל לא ידעתי. כל מי שעובד בעולם הזה חייב שתהיה לו נשמה, ואם אין לך את זה לא ניתן לגעת ולהגיע לאנשים".

עירית מתארת את החשיבות של הקורס עבורה: "הקורס הזה ייתן לי המון, אני מחכה בקוצר רוח לכל שיעור כי הערך המוסף של התכנים אליהם אנחנו נחשפות הוא עצום. בנוסף, יצירת הרשת החברתית של מדריכות תעסוקתיות נוספות איתן אפשר להתייעץ ולקבל רעיונות הוא משמעותי מאוד".

שלומית גל, בת 61. למדה סוציולוגיה ולימודי עבודה, מנהלת מרכז גליקמן להשתלמות והדרכה אשל בתל השומר, מספרת כיצד הגיעה למרכז: "לפני כ-18 שנים ראיתי מודעה בעיתון, נעניתי למודעה והתקבלתי. במרכז אנחנו מפתחים קורסים והשתלמויות לעובדים עם זקנים בכל מגוון המקצועות והתפקידים ובכל רצף השירותים. בעצם סביב זה העבודה שלנו. רוב הקורסים תומכים לתכניות שמפותחות ע"י אשל. בסביבות 50 קורסים בשנה, כאשר לכל קורס ישנו רכז (עובדת סוציאלית, מרפאות בעיסוק בתחום הזקנה). אנחנו עובדים בצוות, והאחריות שלי היא ניהולית וגם ארגונית.".

היא ממשיכה לספר על העבודה שלה: "אני אוהבת את העבודה שלי מאוד, כל פעם אנחנו מפתחים נושאים חדשים ולומדים אותם, שזה מאוד מעניין. בעזרת הקורס אנחנו מצליחים לקדם נושאים שאחר כך יכולים לשנות חיים של אנשים וזה מעניק סיפוק אדיר. אני מאוד אוהבת לפגוש את האנשים שמגיעים לקורסים ולשמוע מהם כמה הקורסים סייעו להם. אפשר לומר שאנחנו עוזרים לזקנים בכך שאנחנו מכשירים את הצוותים שמטפלים בהם ובכך מסייעים להעניק להם טיפול טוב ומקצועי יותר.

 

אני רואה במשתתפים בקורסים מעין שגרירים שלנו, הם מגיעים אלינו ואנחנו עוזרים להם, ברגע שהם חוזרים למוסדות העבודה שלהם הם מפיצים את הבשורה וביחד אנחנו יוצרים טוב גדול יותר."

שלומית מוסיפה לספר על החשיבות של המרכז: "לעתים העובדים מגיעים לעבוד בתחום מחוסר ברירה, וכשהם מגיעים לכאן והם רואים את אנשי המקצוע שמדריכים אותם ואת המקצועיות שלהם, זה תורם לתחושת גאווה שיכולה לגרום להם לרצות להישאר בתחום. אנחנו פה בשביל העובדים ומאפשרים להם מקום ללבן סוגיות קשות שתוך כדי עבודה לא תמיד יש עם מי לחלוק. אך כאן הקורס הם פוגשים אנשים מהתחום שלהם ויכולים לשוחח איתם וליצור רשת ביניהם להמשך השיח, כך שלדעתי גם זו תרומה".