חותם

חותם

חותם מגייסת מנהיגים צעירים איכותיים, בעלי חזון ומוטיבציה גבוהה להטביע חותם כמורים ולהעניק חינוך איכותי לתלמידים שלא זוכים לכך, בפריפרייה החברתית והגיאוגרפית של מדינת ישראל. למעלה מ-250 בוגרי התכנית כבר השתלבו במערכת החינוך ומשפיעים על דור העתיד.

חותם היא יוזמה משותפת של משרד החינוך, ג'וינט ישראל, "קרן נעמי" ותנועת "הכל חינוך". חותם מבקשת לקדם שוויון ההזדמנויות בחינוך בישראל, על מנת לאפשר לכל ילד לבחור את עתידו ללא קשר לרקע ממנו הגיע. בכך מצטרפת ישראל לעשרות מדינות בעולם הפועלות במסגרת התכנית העולמית Teach For All.

חותם מעניקה לילדים המגיעים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית, הזדמנות לפגוש מורים צעירים ומוכשרים, אשר יסייעו להם לפתח תחושת מסוגלות, להגיע להישגים חינוכיים ולימודיים משמעותיים, וכן לזכות בהזדמנות שווה לבחור את עתידם.
 
 צוות חותם מאתר ומגייס צעירים מצטיינים ומוכשרים, לתפקידי הוראה למשך שנתיים לפחות. צעירים אלו עוברים הכשרה והכנה להתמודדות עם המשימה המאתגרת העומדת בפניהם, כאשר בסיומה הם משובצים כמורים בבתי ספר בכל רחבי הארץ, מקרית שמונה  בצפון, ועד ערד בדרום. כל תהליך קליטתם והשתלבותם בבתי הספר ובמערכת החינוך מלווה על ידי צוות חותם הוותיק. בהמשך, פועלת חותם לגיבושם של הבוגרים, על ידי בניה משותפת של קהילת שגרירים, המחויבת לפעול לשיפור החינוך בישראל.

הניסיון שצברנו בחמש השנים הראשונות, יחד עם הניסיון שנצבר בתכניות מקבילות בעולם, מחזק בנו את האמונה כי הקדשת מרצנו למשימת ההוראה במסגרת חותם, היא צעד ראשון אשר יביא לשינוי בכיתה בתחילה, ובהמשך ישפיעו על שדה החינוך כולו.

בתכנית חותם משתתפים כיום יותר מ-250 מורים משלושת המחזורים הראשונים, המשפיעים על החינוך בבתי הספר שבהם הם מלמדים.

לפרטים נוספים: אתר האינטרנט של תכנית חותם