כנס עולם העבודה העתידי והחברה החרדית

כנס עולם העבודה העתידי והחברה החרדית

09/01/2018

מקבלי החלטות, שותפים, אנשי מקצוע ואורחים הגיעו לכנס "עולם העבודה העתידי והחברה החרדית: מפגש מקצועי על מדיניות, אתגרים והזדמנויות" של ג'וינט ישראל-תבת אשר נערך ב-27.12.17 במלון הקראון פלאזה בירושלים.

הכנס בחן את השלכות שוק העבודה המשתנה ומגמות עתידיות על החברה החרדית, כיצד יש להיערך לכך הן ברמת הפרט, הן ברמת הקהילה והן ברמת המשק.

הכנס נפתח ברב-שיח על החברה החרדית ואתגרים מאקרו-כלכליים בהשתתפות פרופ׳ יוסי תמיר מנכ״ל ג׳וינט ישראל, בני לוין סגן יו״ר רשת הון סיכוי ישראל, יואל טולדנו שותף וראש אשכול BDO והתעשיין ר׳ צביקה הרבסט.

לאחר מכן התקיימו הרצאות TED קצרות. האחת על "כלכלה וקו העוני בחברה החרדית" בהשתתפות ניצר קסיר, המשנה ליו"ר המכון החרדי למחקר מדיניות, לה הגיב הרב ישראל פלנר, מנהל "קופת העיר". בהמשך הרצאה נוספת על "טכנולוגיה, דיגיטציה והחברה החרדית" בהשתתפות ד"ר איתן אלירם, מנהל הסוכנות ליזמות, חדשנות ותעסוקת העתיד, לה הגיב הרב מרדכי בלוי, יו"ר משמרת "הקדש והחינוך".

חלקו השני של הכנס הוקדש להשקת המדריך המקצועי של "מפתח" - רשת מרכזי פיתוח תעסוקת חרדים הפרוסים ברחבי הארץ ופותחו על ידי הג'וינט בשיתוף הממשלה והקהילה. המדריך המקצועי מכיל את כל הידע והניסיון שנצברו בג'וינט במהלך השנים ועתה מונגשים לציבור הרחב בכלל, ולאנשי המקצוע והצוותים במרכזים בפרט.

את חלק זה פתחו דברי ברכה של שירה ברלינר ממשרד העבודה והרווחה וכן ד"ר סיגל שלח, מנכ"לית תבת ומשנה למנכ"ל ג'וינט ישראל שסקרה את המגמות והכיוונים של עולם העבודה העתידי. את מדריך "מפתח" הציג ראובן גורבט, ראש תחום תעסוקת חרדים ומבוגרים בג'וינט ישראל-תבת. 

חלק זה כלל גם דברים לזכרו של ר' הרשל קליין ז"ל אשר היה שותף מרכזי להקמתם של מרכזי מפתח ובזכותו רבים השתלבו בתעסוקה ומתפרנסים בכבוד. גם מדריך "מפתח" מוקדש לזכרו.

לתמונות מהאירוע: לחצו כאן!

למדריך מפתח בקובץ דיגיטלי: לחצו כאן!

להלן קטעי וידאו של הרצאות הכנס: