ברכות לזוכים בפרס זוסמן-ג'וינט לשנת 2017!

ברכות לזוכים בפרס זוסמן-ג'וינט לשנת 2017!

09/01/2018

ג'וינט ישראל גאה לברך את הזוכים בפרס זוסמן-ג'וינט למצוינות בתחום השירותים החברתיים בישראל לשנת 2017 תשע"ז!

השנה, כל המיזמים הזוכים משלבים פתרונות טכנולוגיים לאתגרים חברתיים. בטקס הענקת הפרס, שהתקיים אמש בבניין הג'וינט בירושלים, סיפרו לנו זוכי הפרס על השילוב בין חברה, טכנולוגיה ויזמות וחדשנות חברתית.

פרס זוסמן-ג'וינט לשנת 2017 בקטגוריית עידוד המצויינות בקרב ילדים ונוער בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, מוענק בזאת לרן ישפה.

רן ישפה, מנכ"ל ומייסד ראיה – בית הספר לתקשורת מקדמת, שמטרתו לקדם מצויינת בקרב בני נוער במצבי סיכון ואנשים עם מוגבלות בפריפריה באמצעות תוכנית הדגל של בית הספר – "תקשורת מקדמת". בקיץ 2000 יושם לראשונה הקורס של "תקשורת מקדמת" בבית הספר לחינוך מיוחד "בן יהודה" כאן בירושלים. לאור התקדמות הילדים מבחינה רגשית וקוגניטיבית, שולבה התוכנית במוסדות חינוך נוספים רבים ברחבי הארץ. עד היום השפיעה התוכנית על עשרות אלפי בני נוער בסיכון ותלמידי חינוך מיוחד. בית הספר משמש כעסק חברתי המתקיים בזכות עצמו, תוצריו מקדמים ומשרתים את החברה בישראל, רווחיו חוזרים לקהילה בדוגמת העסקת בוגרי בית הספר כמנחים ומנטורים לצעירים מרקע דומה לזה שלהם.

פרס זוסמן-ג'וינט לשנת 2017 בקטגוריית הפגת בדידות לגיל השלישי, מוענק בזאת לעדי יקותיאלי.

עדי פיתח את מיזם ARTFRIEND, מתודה המבוססת על תהליך יצירה ותקשורת בין-אישית. השימוש ב-ARTFRIENDמאפשר ליצור קשרים חברתיים משמעותיים, מעצימים ומתמשכים באמצעים דיגיטליים, בעזרת שפת האמנות כדי לטפח חוויה של יצירתיות, הצלחה ומשמעות לכל אדם. מלבד הצד החברתי והאינטלקטואלי שבמיזם, הוא גם מסייע לזקנים לשפר את היכולת המוטורית ופותר שאלות כגון מסוגלות אישית ודיכאון. הוא מכניס את היוצר היחיד למעגל בריא של יצירה וקשרים חברתיים, עוזר לזקנים להתמודד עם בדידותם, להפיג תחושות חוסר אונים וחוסר משמעות.

פרס זוסמן-ג'וינט לשנת 2017 בקטגוריית שילוב טכנולוגיה בפיתוח שירותים חברתיים מוענק בזאת לצוות המכון לקידום החרש – יעל קקון, גלי איגלברג ונעה מלכה - על פועלכן לפיתוח שירות חדשני לאנשים חרשים וכבדי שמיעה, המאפשר לראשונה בישראל לאנשים חרשים וכבדי שמיעה לנהל שיחות טלפון. זאת על ידי מוקד המספק מערכת תרגום לשפת סימנים ותמלול מרחוק בשיחות וידאו. השירות מיטיב את איכות החיים של האדם החרש וכבד השמיעה ומביא לשיוויון אמיתי בחברה. 

בקרוב נעדכן על פתיחת הליך הגשת המועמדות לפרס לשנת 2018.