פורום יושבי ראש עמותות

פורום יושבי ראש עמותות

אירית פנט, יו"ר עמותת 1 מ-9,  נשואה אם ל- 3 בנים, עו"ד במקצועה, ילידת בת"א, כיום מתגוררת בגבעתיים. 
אירית מספרת כיצד החלה את דרכה בעמותת אחת מתשע: "חליתי בעצמי בסרטן השד, לאחר ההחלמה שלי החלטתי להצטרף לעמותת 1 מ-9 גם כדי להעביר מהניסיון שלי וגם לסייע לנשים אחרות שנמצאות במצב בו הייתי." 
אירית חברה בפורום כבר 3 שנים, שם היא הכירה את יורם כהן.
יורם כהן, יו"ר אנוש, יליד ירושלים, נסוי אב וסב ל-9 נכדים. יורם החל את דרכו ההתנדבותית לפני כ-35 שנים ברוטרי חולון. " שם הפכתי לנגיד רוטרי ישראל. כשהייתי נשיא המועדון בשנת 1981 פנו אלי מהמרפאה לריאות הנפש בחולון בבקשה להקמת עמותה ליד המרפאה וזה הצליח מאוד, לאחר מספר שנים פרשתי. בשנת 90 פנו אלי מאנוש וביקשו שאקים סניף מקומי בחולון לעמותת אנוש. הקמתי את הסניף ועם השנים בשנת 2000 הצטרפתי לוועד המנהל של אנוש ויו"ר הארגון משנת 2003. בנוסף לזה הרחבתי את פעילות הארגון גם לחו"ל. בשנת 2004 הארגון הצטרף לארגון גג אירופאי, בו הייתי חבר בורד וסגן נשיא. במקביל הפכתי לחבר בורד בארגון העולמי. בארגון האירופאי כרגע אני ממלא את מקומו של הנשיא." 
הוא מספר כיצד הצטרף לפורום: "לפורום הגעתי, רונית קלטה אותי אחרי שהכרתי אותה בפורום אחר. לאנוש יש קשר טוב עם הג'וינט, ורונית הציעה לי להצטרף לפורום (3 שנים), מאוד נהנה שם, מרגיש שאני תורם וגם מקבל חדש. כפי שאירית תארה בכל מפגש (אחת לחודש- חודש וחצי) נפגשים, לעיתים יש לנו הרצאה בנושא, ישנם דיונים, ובנוסף אנחנו מייצרים תוצר, סיכום של הפגישות שגם יו"ר שאינם חברים בפורום יכולים להשתמש בהם." 
אירית מצטרפת ומספרת על הפעילות: " הפורום היא מסגרת המאפשרת לנו לשכלל את היכולות שלנו בתפקיד וגם ללמוד מנסיון של יו"ר אחרים, ולהכיר, כי עולם העמותות הוא עולם מורכב ודי גדול. הפורום נותן לנו גם אפשרות לחשוב על נושאים קריטיים לנו בדרך קצת יותר משוכללת, העלו נושאים רבים בפורום שהם נושאים בסיסיים לקיום עמותה שביום יום אנחנו לא מתפנים לחשוב עליהם, ובמסגרת הפורום הם מקבלים עומק וקנה מידה וערך מוסף של כל חבר וחבר. כשאני מגיעה לפורום אני יודעת שאני מקבלת הזדמנות שבשום מקום אחר אני לא מקבלת. "
יורם מסכם: " הפורום הוא א- פוליטי, אשר נפגש למשך כשעה וחצי ובו אנחנו מצליחים לייצר ששיח ודיונים מעמיקים ותוצרים רבים ביחס לזמן המועט שלנו. " 
 
צילום: דן חיימוביץ