מרכז תעסוקה מזרח ירושלים

מרכז תעסוקה מזרח ירושלים

באסל אבו סנינה, יליד ירושלים, בן 23 וחצי, בוגר מכללת הדסה תואר ראשון בניהול משאבי אנוש. בתקופת לימודיו עבד כמלצר במסעדה, ואח"כ התקבל למוקד הארצי של משרד המשפטים במשרת סטודנט. 
באסל כיצד שמע על מרכז התעסוקה " עם סיום הלימודים תם חוזה העבודה שלי (משרת סטודנט), ונזכרתי במחמוד שלמד יחד איתי,  כך הגעתי למרכז.
 
מחמוד חרבאוי, בן 24, רכז קשרי מעסיקים, יליד ירושלים גם כן בעל תואר ראשון בניהול משאבי אנוש ממכללת הדסה. 
באסל מספר על היום הראשון במרכז: "מהיום הראשון שהגעתי למרכז, פגשתי את מחמוד, עברתי סדנא להכנה לעולם העבודה, סיועו לי בשיפור קורות החיים, חיפוש משרות, הכנה לראיונות, עברתי סדנא להכנס למרכזי הערכה." 
 
מחמוד מפרט מעט יותר על הדרך הארוכה שעברו השניים: " את באסל הכרתי עוד מתקופת הלימודים, כשהוא פנה אלי עשתי לו ראיון, זימנתי אותו לפגישה נוספת, עבדנו איתו על היתרונות והחסרונות שלו, על הדיבור, כתבנו קורות חיים מחודשים, עבדנו יחד הוא מהבית ואני מהמשרד. אחרי חודש וחצי הוא התחיל לחפש תפקידים בתחום הפקידות ואני התעקשתי שנמשיך לחפש בתחום לימודיו. שלחתי אותו לראיונות עבודה בתחום, בתום כל ראיון עבודה שוחחנו." 
באסל משלים את מחמוד: " ככה מצאנו את המשרה פה, בחברת טלדור, אשר זכתה במכרז לבקרות תחבורה ציבורית באזור הדרום, בקרת תדירות, עמידה בזמנים, מצב האוטובוסים, יחס וכו. אני התקבלתי לעבודה כראש צוות. "
 
מחמוד מוסיף עוד פרטים: " האמת כשראיתי את המשרה ישר חשבתי על באסל כי לדעתי המשרה הזו תפורה עליו. הוא התקבל אחרי ראיון ארוך מאוד- שעה וחצי ואני חיכיתי לו בחוץ ובסוף החלטתי להמשיך למשרד . לאחר מכן שוחחנו והוא סיפר שהיה ראיון טוב והוא עבר לראיון במטה של החברה." 
כעבור שלושה חודשים באסל ביקש להפגש עם מחמוטד, בפגישה סיפר באסל למחמוד על הקשיים שהוא חווה בעבודה והביע את רצונו לעזוב את המשרה. מחמוד לא נרתע ושוחח עם באסל והרגיע אותו: " הודיע לי שהוא רוצה לעזוב כי קשה לו, סיפרתי לו על הקשיים שאני עברתי בהתחלה, והיום אני יכול לומר שהמעסיקים שלו מאוד מרוצים. לפני חצי שנה פנו אלי וביקשו שאמצא להם עוד ראש צוות. חוץ מבאסל ישנם עוד כ-10-14 בקרים. " 
באסל בעצמו מספר בגאווה על אחריותו הרבה בתפקיד:  " יש לי 30 אנשי צוות, אני אחראי על סידור העבודה, משכורות, שיבוץ, מענה לעבודתם בשטח, הם עושים את הבקרה דרך האפליקציה בטלפון הנייד ומדווחים דרכה, שמכוונת לGPS ואני יכול לבדוק במחשב היכן הם ומה הם עושים. הם עוברים הדרכה בת 5 ימים שאני וראש הצוות השני מעבירים לה. אני מקבל ומראיין עובדים חדשים." 
מלבד הגאווה השמתו של באסל, מחמוד יכול להתגאות בעוד כ-400  השמות של משתתפים, במשרדי ממשלה, חברות פרטיות ובכלל, בנוסף הוא נמצא בקשר רציף עם קשר עם כ-250 מעסיקים. הוא מסכם: "המטרה שלנו היא לא רק לצמצם את האבטלה אלא לצמצם אתה האבטלה בתת התעסוקה ולמצוא לו עבודה בתחום של המשתתפים שמגיעים אלינו." 
 
 
צילום: דן חיימוביץ