סטרייב בשירות התעסוקה

סטרייב בשירות התעסוקה

שלי סרנר- מתכנתת, בת 36, ילידת ברה"מ לשעבר, אוקראינה,  עם עלייתה ארצה הגיעה המשפחה לירושלים.  שלי היא בוגרת מכללת הדסה במדעי המחשב, במהלך עבודתה עברה הכשרות רבות בתחום. בנוסך היא בעלת תואר שני במנה"ס מבר אילן. היא מספרת על עצמה: " עבדתי ברשות המיסים במשך שלוש שנים בצוות פיתוח BI, כשבעצם הייתה תקופת שיא, יצרתי המון קשרים אישיים עם עובדים ומחלקות רבות. הייתה תקופת שראש הצוות שלי ועוד 3 מתכנתות יצאו לחופשת לידה ונותרתי לבד, כך שנשאתי בכל עומס העבודה והאחריות. קלטתי עובדים חדשים וחפפתי, אך לפני כשנה סיימתי את עבודתי שם." 
כששלי סיימה את תפקידה ברשות המיסים, היא מצאה את עצמה ללא עבודה. היא מספרת על התקופה הקשה: "עברתי תקופה לא קלה, עבדתי כסייעת בגנים, הענקתי שיעורים פרטיים, ניקתי בתים ואפילו עבדתי תקופה בתור דיילת בסופרים, הכל כדי להתפרס- היו לי לפחות 10 מעסיקים."
כשהתייאשה מלעבור ממעסיק למעסיק, החליטה לפנות ללשכת התעסוקה, שם היא פגשה את אושרת שסייעה לה: "קודם כול אושרת היא מקצוענית שמיד ישר קולטת איזה בן אדם יושב מולה, כך היא יודעת לכוון ולתת טיפים, דבר שמקל מאוד במפגשים הראשונים ועל התקשורת ביננו. כך שעצם החיבור המהיר חייב אותי לקחת את המפגשים ברצינות רבה. 
שלי ממשיכה לספר בהתרגשות על התהליך שעברה יחד עם אושרת: "אני זוכרת את המילים שהיא חייבה אותי לשנן: 'אני עובדת מקצועית ואשיג את העבודה" זה היה כמו תפילה עבורי. היא עזרה לי להבין את המצב אליו נקלעתי, וגם ההזדהות הזו תורמת עוד לתקשורת. בנוסף ערכנו סימולציה לפני  הראיון."
 
ששלי מספרת על "הראיון" היא מתכוונת לראיון שבסיומו התקבלה לעבוד בחברת אופטיקס, אופטיקס היא  חברה בינלאומית שעוסקת בבסיסי נתונים, המייצרת מגוון מוצרים באינטרנט המשרתים אופטיקה (לדוגמא עדשות מגע, משקפים, עדשות לקוצר רואי ולמרחק. מי שקיבל את שלי לעבודה הוא דוד יערי-  ארכיטקט מערכות בסיסי נתונים, בן 49, נולד ברומא, איטליה, עלה לארץ בשנת 2012 לירושלים. "חיפשנו חברה שותפה למייקרוסופט המספקת שירותי ייעוץ בתחום בסיסי נתונים. ערכנו טלפונים, חיפשנו באתרים, לבסוף מצאנו חברה, שוחחתי עם המהל שלהם, נפגשנו פה, הוא הצליח להבין את הצרכים שלנו. והוא המליץ לנו על העסקתה של שלי."
כפי שניתן להבין, אל המשרה הנוכחית שלה התקבלה שלי תחילה באמצעות  חברת כ"א – דטא סייט. אך עד מהרה היא נקלטה כעובדת מן המניין. דוד אף מספר בגאווה: " אנחנו מאוד מרוצים מעבודתה, כי אנחנו מחפשים אנשים המבינים ב-SQL ושהם גם עובדי צוות, שלי מאוד ממוקדת בעבודה, מאוד מקצועית ודידקטית, בנוסף היא גם חברותית מאוד כך שהיא בדיוק האדם שחיפשנו." 
 
צילום: דן חיימוביץ