תכנית אפיקים משלבת

תכנית אפיקים משלבת

מחמוד מועשה, בן 22 מבאקה אל גרביה. למד בתיכון, אין לו תעודת בגרות. 

מחמוד מספר על עצמו: "אחרי שסיימתי תיכון חיפשתי במשך שנתיים עבודה, שאחריהן המשפחה שלי המליצה לי ללכת לביטוח לאומי משום שהם חשבו שאני לא יכול לעבוד. שם הפנו אותי למחלקת הרווחה בעיריית באקה. כעבור שבוע הזמינו אותי לשיחת היכרות עם העו"סית של תכנית אפיקים משלבת כדי להכיר את התכנית ולהתרשם ממנה, ולאחריה התקבלתי לתכנית. הוצמד לי מדריך מטעם התכנית שליווה אותי, ונפגשתי איתו פעמיים בשבוע למשך 3 חודשים. בפגישות דיברנו על הקשיים שלי בבית ובחברה שמקשים עליי להשתלב בשוק התעסוקה.

מחמוד מוסיף לספר על תהליך חיפוש העבודה: "המדריך עזר לי לחפש עבודה, עד שהוא שמע על המשרה במאפייה. ברגע שהוא מצא את המקום הוא ליווה אותי לסיור מקדים, בו שאלו אותי אם אני מוכן ויכול להתמודד עם עבודה פיזית קשה במאפייה. קיבלו אותי ל-10 ימי ניסיון שבסופם הפסיקו את עבודתי, אך אחרי שבוע בגלל רצון המעסיק ביקשו שאחזור לעבוד כי היה עומס וצורך בעובדים. חזרתי לעבוד כ-8 שעות ביום במשך 6 ימים בשבוע. בשבועיים הראשונים התחלתי להרגיש שהעובדים האחרים מציקים לי ועושים ממני צחוק, בעיקר בגלל המראה החיצוני שלי והדיבור שלי. חשתי מושפל. במקום לשבור את הכלים התקשרתי לאמיר והוא פתר את הבעיה, הוא דיבר עם הבחור השני, עם המעסיק ובעיקר עודד אותי כיצד להתמודד עם הקשיים ולהתרכז בעבודה. מאז ועוד היום יתר העובדים מקבלים אותי ועוזרים לי והבוסים אוהבים אותי מאוד".

הוא מדבר על אמיר אבו חוסיין, עו"ס מבאקה אל גרביה. אמיר למד תואר ראשון באוניברסיטת עמאן בירדן ועובד כמדריך בתכנית.

אמיר מספר על העבודה במסגרת התכנית: "אני מכין את המשתתפים לשוק התעסוקה, בהסברה על ההליכים, איך להתנהג ועוד. במסגרת התכנית המשתתפים מקבלים ליווי פרטני בו אנחנו בונים תכנית לכל משתתף. כל אחד הוא שונה, לא כל אחד רוצה את אותו הדבר ולא לכל אחד יש את אותם החסמים. בנוסף, התהליך כולל מפגשים קבוצתיים, שמטרתם לייצר היכרות בין המשתתפים, לשתף בקשיים ולייצר מסגרת של סיוע ותמיכה. במפגשים האלו דיברנו על האופק, איך אפשר לבנות עתיד ולהתקדם, אולי ללמוד ולהתמקצע במקום העבודה. במהלך העבודה גילינו שהחסם העיקרי והמשמעותי אצל משתתפים מהמגזר הערבי הוא השפה העברית, ולכן המשתתפים מקבלים גם קורסים לעברית תעסוקתית, בנוסף לפעילויות בשטח להעצמה אישית, ועוד.

המשתתפים שמתקבלים לתכנית מתקבלים על בסיס קריטריונים של מצב סוציו אקונומי נמוך, חסמי שפה, קושי חברתי, קשיי השתלבות בתעסוקה ומוטיבציה נמוכה. החזון שלנו הוא לאתר את אותם אנשים, להחדיר בהם את המוטיבציה, לסייע להם לעבור את התהליך, להתמקצע ולהשתלב בשוק התעסוקה". 

אמיר מספר על העבודה עם מחמוד: "פגשתי את מחמוד לראשונה בסוף 2015. נפגשנו לפגישת היכרות, בדקתי את המצב שלו, איך הוא מתמודד בעבודה בה הוא עבד באותו זמן, האם יש לו שם קשיים, האם הוא מרוצה, חלק מהמידע קיבלתי גם מהמשפחה שלו. בעיני הוא בחור רציני, אמין ומצליח, קל לבנות איתו חזון. מחמוד מבחינתי הוא סיפור הצלחה בעיקר משום שהוא הוכיח לכולם התמדה בעבודה ומסירות למקום העבודה, על אף הקשיים. אני מעריך את הרצון שלו להילחם בקשיים שלו ואת היכולת שלו להתמודד איתם. הוא בחור מקסים. עם המעסיק אני נמצא בקשר שוטף, הם מספרים שהוא בחור נחמד ושקט, עובד מסור שעושה את עבודתו. אני מקווה בשבילו שהוא יתקדם ויקבל העלאה בשכר ואולי אפילו קידום".