העיתונאי מתן חצרוני הוכרז כזוכה פרס סמולר-ג'וינט לשנת 2015

העיתונאי מתן חצרוני הוכרז כזוכה פרס סמולר-ג'וינט לשנת 2015

30/12/2015
הפרס על שם בוריס סמולר ז"ל מוענק לחצרוני במסגרת עבודתו בדסק האינטרנטי של חדשות 2 On Line על כתבותיו המגוונת בתחומי קשרי ישראל התפוצות. 
 
מדי שנה מעניק הג'וינט את הפרס על שם בוריס סמולר ז"ל לעידוד הסיקור התקשורתי בנושא קשרי ישראל והתפוצות, השנה הזוכה בפרס הוא מתן חצרוני. חצרוני יליד הרצליה, החל את דרכו בחברת החדשות של ערוץ 2 בשנת 2011 כעורך מבזקים ועורך משנה לחדשות 2.  בשנתיים האחרונות שימש חצרוני ככתב צבא וביטחון, תפוצות, עלייה וקליטה של דסק חדשות 2 OnLine.
 
במהלך השנתיים האחרונות בחר חצרוני לכתוב על הקהילות היהודית בתפוצות, מצב האנטישמיות,  פילנתרופיה, התבוללות והכל מנקודת מבט חדשותית ומעניינת. חצרוני נתן במה משמעותית באחד מאתרי האינטרנט הפופולאריים בישראל לנושאים שנתפסו עד כה כנישה. כך למעשה, הוא הצליח להכניס את נושא הקשר עם התפוצות והעולם היהודי ללב הסדר היום הציבורי ולהנגיש אותו לציבור הרחב אשר לא פוגש בנושאים אלה באופן תדיר.  בימים אלו מסיים מתן חצרוני את תפקידו ככתב חדשות 2 OnLine  ויוצא לדרך חדשה.
 
ארגון הג'וינט מעניק אחת לשנה פרס בסך של 2,500$ לעידוד החשיפה התקשורתית בנושאים הקשורים בישראל והתפוצות, בפני הציבור הישראלי. הפרס, מוענק על שמו של בוריס סמולר ז"ל ידיד ישראל, ואיש תקשורת ידוע, שהיה העורך הראשי של סוכנות הידיעות הטלגרפית היהודית והקדיש את כתיבתו המקצועית לסיקור נושאי ישראל-תפוצות. עוד בחייו ייסד סמולר קרן פרסים במסגרת ארגון הג'וינט העולמי, לעידוד כתיבה עיתונאית בנושא ישראל והתפוצות. לאחר פטירתו, רואה עצמו ארגון הג'וינט מחויב למורשת שהנחיל בוריס סמולר, וממשיך בחלוקת הפרס על שמו על מנת לקדם היכרות בין קהילות יהודיות בעולם לבין הציבור הישראלי. ועדת השיפוט השנה כללה את פרופ' רפי מן מרצה לתקשורת באוניברסיטה העברית, אורי דרומי עיתונאי, טוביה מנדלסון מנהל ההוצאה לאור בג'וינט ישראל, אמיר שביב נציג הג'וינט העולמי ואורלי דורון נציגת ג'וינט ישראל.
 
פרופ' יוסי תמיר, מנכ"ל ג'וינט ישראל: "מתן חצרוני  במסגרת עבודתו בחדשות האינטרנט של ערוץ 2, הצליח להעלות לסדר היום נושאים מגוונים הקשורים בחייהם של קהילות יהודיות בתפוצות ולהפכם לחדשות, וזו בתקופה סוערת ומורכבת בתפוצות וביחסי ישראל-תפוצות. על כל אלה מגיעה לו מלוא ההערכה וזכייתו בפרס. הג'וינט כארגון תפוצה ימשיך ויעודד את העיסוק בנושאים אלה במטרה לקדם שיח ודיאלוג על התפוצות בחברה הישראלית וכן לחזק את הקשר בין ישראל והתפוצות."