לראשונה, מיזם עסקי-חברתי, לקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלות "עסק שווה" יוצא לדרך

לראשונה, מיזם עסקי-חברתי, לקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלות "עסק שווה" יוצא לדרך

06/06/2016

קרן משפחת רודרמן, בית ההשקעות מיטב דש, ג'וינט ישראל-תבת ומשרד הכלכלה והתעשייה,  חברו יחד לשותפות "עסק שווה" כדי לרתום את החברות הגדולות במשק לקידום תעסוקה איכותית של אנשים עם מוגבלות

לראשונה, מיזם עסקי-חברתי לקידום העסקת אנשים עם מוגבלות יוצא לדרך בישראל. קרן משפחת רודרמן וג'וינט ישראל-תבת בשיתוף עם משרד הכלכלה והתעשייה ובית ההשקעות מיטב דש חברו יחד כדי לרתום את  החברות הגדולות במשק לקידום תעסוקה איכותית של אנשים עם מוגבלות. 
מיזם "עסק שווה" מתמקד בחברות הגדולות במשק הישראלי, בדגש על ענפי פיננסים, ביטוח, תקשורת, הייטק ובמשרות אקדמאיות ומקצועיות ויוצר את החיבורים הנדרשים על מנת לקדם תעסוקה לאנשים עם מוגבלות. אסטרטגיית ב"עסק שווה" מתמקדת  בשלושה מישורי פעולה: ראשית, הקמת רשת קשרי עבודה (נטוורקינג) חזקה הכוללת את בכירי המשק, מנכ"לים ואנשי עסקים, במספר רמות מעורבות לקידום המודעות הציבורית לנושא. שנית, תמיכה וליווי ישירים של החברות מהמגזר העסקי שיכללו: התאמת משרות לאנשים עם מוגבלות, יצירת משרות חדשות, סיוע באיתור וגיוס מועמדים, הדרכות לדרגים השונים בארגון, כתיבת תכניות עבודה ועוד. ולבסוף העלאת מודעות ושינוי עמדות בתחום תעסוקת אנשים עם מוגבלויות בכלים שונים.
בישראל חיים כמיליון אנשים עם מוגבלות בגילאי העבודה. בשנת 2014 אושר צו הרחבה הקובע, שכל עסק המעסיק למעלה מ-100 עובדים, יחויב להעסיק מתוכם לפחות 3% של עובדים עם מוגבלות. צו הרחבה זה נועד להתמודד על מספר בעיות תעסוקתיות: מחסור במשרות, אפליית שכר לעובדים עם מוגבלויות המשתכרים שכר נמוך בכ- 1,400 ₪ בממוצע, מחסור במשרות אקדמאיות – רק 1.8% מבעלי מוגבלויות מועסקים במשרות אקדמאיות. על פי משרד הכלכלה והתעשייה, נתוני ההעסקה הנמוכים של אנשים עם מוגבלויות מצביעים על כ-- 57% בלבד מכלל האנשים עם מוגבלות שמועסקים בשוק העבודה, שיעור הנמוך משמעותית משיעור התעסוקה של האוכלוסייה ללא מוגבלות אשר עומד על 74%.
ההשקה בישראל מתקיימת לאחר הצגה חגיגית של המיזם במסגרת מפגש הדירקטוריון של הג'וינט בארצות הברית לפני כשבועיים. שירה רודרמן, מנכל"ית קרן משפחת רודרמן, המשמשת גם כחברת דירקטוריון בג'וינט ואבנר סטפק, מבעלי בית ההשקעות מיטב דש חשפו יחד את החדשנות שבפורמט המיזם וזכו לתשואות רבות. 
 
מיכל צוק, הממונה על התעסוקה ומשנה למנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה: "תרומתם של עובדים עם מוגבלות לארגון גדולה לעין שיעור אל מול ההשקעה הנדרשת בקליטתם. כיום קיימים ומפותחים כלי סיוע רבים למעסיקים המעוניינים ליהנות מתרומה זו ולשלב עובדים עם מוגבלות בכל שדרת התפקידים בארגון. המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות ממשיך ופועל להרחבת כלי הסיוע למעסיקים לקליטת עובדים עם מוגבלות וליצירת שיתופי פעולה בין גורמים שונים בשוק העבודה לקידום מטרה זו.".
 
ד"ר סיגל שלח, מנכ"לית ג'וינט ישראל-תבת: "העסקים במדינת ישראל מניעים את גלגלי הכלכלה, לכן אנו רואים ברתימתם גורם מרכזי להצלחת שילוב אנשים עם מוגבלות  כתורמים  לכלכלה חזקה ושוויונית בשוק התעסוקה ולהגדלת שוויון ההזדמנויות בישראל."
 
עוד הוסיפה שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן (Ruderman Family Foundation) הפועלת לשילוב אנשים עם מוגבלות בחברה: ״שותפות עסק שווה מיועדת להתמודד עם סוגיית העסקת אנשים עם מוגבלות מנקודת המבט של המעסיקים הגדולים במשק. קרן רודרמן יזמה ויוזמת תכניות מגוונות בתחום התעסוקה וביניהן גם שותפות זו. תעסוקה הינה מרכיב מרכזי וחשוב בחייו של אדם ואנו מאמינים כי תעסוקה משמעותית תחולל מהפיכה בחייהם של אנשים עם מוגבלות מחד ושל החברה מאידך. בכוחו של העולם העסקי להוביל שינויים חברתיים כבירים אשר אינם מתפשרים על איכות ותשואה".
אבנר סטפק, מבעלי מיטב דש ומיוזמי "עסק שווה": "מיטב דש גאה להיות חלק ממיזם חברתי עסקי זה. בכל השנים בהם אנו עוסקים בעולם העסקי והתעסוקתי נחשפנו לסיפורים רבים, פעלנו רבות בבית ההשקעות לשילוב אנשים עם מוגבלות ולקחנו על עצמנו לקדם מטרה חשובה זו בתוך המשק הישראלי. חשיבותו של המיזם היא בהיותו חוט מקשר בין מעסיקים למועסקים פוטנציאליים ובעידוד הצמיחה ההדדית לה יזכו שני הצדדים. זוהי גאווה להיות הראשונים לבנות את השביל יחד עם השותפים המצויינים לדרך".
 
ביום ראשון הקרוב (5.6) יתקיים אירוע השקה חגיגי לקהל העסקי של "עסק שווה" במרכז "נא לגעת" ביפו. באירוע צפויים להשתתף כמאה מנכ"לים ובכירי החברות המובילות במשק הישראלי. אורח הכבוד במעמד ההשקה יהיה ריצ'ארד ברנשטיין, שופט בית המשפט העליון במדינת מישיגן ארה"ב שהינו השופט העיוור הראשון בעולם שמונה לתפקיד. מובילי המיזם יארחו את המנכ"לים: אבנר סטפק מבעלי מיטב דש,  שירה רודרמן מקרן מנכ"לית קרן משפחת רודמרמן וג'י רודרמן נשיא הקרן, מיכל צוק משנה למנכ"ל וממונה על התעסוקה במשרד הכלכלה והתעשייה, דפנה מאור מנהלת המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד הכלכלה והתעשייה וד"ר סיגל שלח מנכ"לית ג'וינט ישראל-תבת.
 
שותפים לדרך:
       
אודות קרן משפחת רודמן:
קרן משפחת רודרמן הינה קרן פילנתרופית פרטית הפועלת לשילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה בישראל ובארה״ב. הקרן תומכת ומקדמת שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות. בכל תחומי החיים ומממנת יוזמות ותכניות חדשניות המאפשרות זאת. אנו מאמינים כי חברה משגשגת היא חברה אשר מאפשרת מימוש מלוא הפוטנציאל של כלל אזרחיה באופן הוגן וכי שילוב בקהילה הוא זכותו הבסיסית של כל אדם. היוזמות והתכניות הנתמכות על ידי הקרן מציעות מגוון שירותים ואפשרויות בתחומים: כלכלי-תעסוקתי, דיור, השכלה ועוד. מידע נוסף ניתן למצוא באתר הקרן: www.rudermanfoundation.org 
אודות משרד הכלכלה - המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות
המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, פועל לשילוב מלא של אנשים עם מוגבלות בעבודה הן כשכירים והן כעצמאים, תוך דגש על מיצוי יכולותיהם האישיות והעלאת רמת חייהם, שכרם ותנאי עבודתם. המטה מפתח ומפעיל תכניות מתוך התייחסות הן למאפייני ולצרכי השוק והמעסיקים והן לצרכיהם של אנשים עם מוגבלות לסוגיה ולדרגותיה. נקודת המוצא הינה היכולת התפקודית המסוגלות התעסוקתית.
המטה מוביל פעילויות, בין היתר בשיתוף מעסיקים להגברת המודעות ולשילובם של אנשים עם מוגבלות בתעסוקה, תומך במועסקים ומעסיקים על ידי מגוון כלי סיוע לקידום שילוב אנשים עם מוגבלות הכשירים ומעוניינים לעבוד בשוק העבודה, מפעיל מרכז הכוון תעסוקתי ייחודי , מאגם את הידע הקיים בארץ ובעולם בנושא וכן מקדם יישום וייזום חקיקה בנושא.
אודות מיטב דש:
בית ההשקעות מיטב דש מנהל כ- 122 מיליארד ₪ בקרנות נאמנות, קופות גמל, קרנות פנסיה, תיקים מנוהלים ותעודות סל. בית ההשקעות פועל באמצעות חברות בנות גם בתחומי הטרייד, ברוקראז', ביטוח, ניהול תוכניות אופציות לעובדים, מכללה ללימודי שוק ההון ועוד. החברה מנוהלת על ידי אילן רביב ונשלטת על ידי קבוצת BRM פיננסים וצבי סטפק.
אודות ג'וינט ישראל- תבת: 
ג'וינט ישראל-תבת (תנופה בתעסוקה) הינה שותפות בין ג'וינט ישראל וממשלת ישראל לפיתוח שירותים חברתיים אשר יסייעו ליציאה ממעגל העוני על ידי שילוב וקידום בתעסוקה. מאז הקמת השותפות בשנת 2006, השפיע הארגון על למעלה מ-190,000 איש בהם נשים וגברים מהחברה החרדית, החברה הערבית, אנשים עם מוגבלות, עולים, צעירים חסרי אופק תעסוקתי ועוד.