חילופי מנכ"ליות בג'וינט-תבת

חילופי מנכ"ליות בג'וינט-תבת

05/07/2018

עינב אהרוני-יונס, מנכ״לית קודאק ישראל ומנהלת החדשנות העולמית של קודאק, תחל את תפקידה כמנכ״לית ג׳וינט-תבת לקראת סוף אוגוסט 2018. היא תחליף את ד״ר סיגל שלח, שהתמנתה להיות האישה הראשונה בתפקיד מנכ״לית ג׳וינט ישראל.

ג׳וינט-תבת היא שותפות בין ג׳וינט ישראל וממשלת ישראל, לפיתוח תוכניות חדשניות לקידום אוכלוסיות מגוונות וצמצום פערים באמצעות שילוב וקידום בתעסוקה. השותפות, אשר הוקמה בסוף 2005, פיתחה לאורך השנים את המודלים העומדים בבסיס השירותים החברתיים והתעסוקתיים כיום, בהם רשת מרכזי מפתח לתעסוקת חרדים, למעלה מ-20 מרכזי ריאן לקידום תעסוקה באוכלוסייה הערבית הדרוזית הבדואית והצ׳רקסית, תוכניות תעסוקה למרחב הכפרי ומועצות אזוריות, תוכניות תעסוקה לאנשים עם מוגבלות ועוד.

עינב אהרוני-יונסמגיעה לג׳וינט-תבת עם ניסיון רב מהמגזר העסקי. בתפקידה האחרון שימשה כמנכ״לית קודאק ישראל ומנהלת החדשנות של קודאק העולמית. במקביל גם כיהנה כדירקטורית בחברת השקעות הביו-טק Israel-China Biotechnology Investments, כמו גם חברת ועד מנהל בעמותת בוגרי 8200. אהרוני-יונס בעלת תואר ראשון במשפטים וראיית חשבון ותואר שני בפילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית מאוניברסיטת תל אביב. את הניסיון העשיר שלה תביא אהרוני-יונס לתפקידה החדש בג׳וינט-תבת, על מנת לפתח מודלים ופיילוטים חברתיים בתחומי התעסוקה כדי להתמודד עם אתגרי עולם העבודה העתידי, כמו גם עידוד גיוון וקידום תעסוקתיים.

ד"ר סיגל שלחתחל את תפקידה כמנכ״לית ג׳וינט ישראל באוגוסט הקרוב, ותוביל את הארגון לתהליך של תכנון אסטרטגי חדש והיערכות לשנים הקרובות, במסגרתו ייבחן ג׳וינט ישראל את האופן הטוב ביותר לייצר אימפקט חברתי ברמה הלאומית.

ג'וינט ישראל הוא מרכז הפיתוח החברתי של ישראל. מאז היווסדו בשנת 1914, השקיע הג'וינט למעלה מ-10 מיליארד ₪ בפיתוח החברתי של ישראל. הארגון מפתח שירותים חברתיים בשיתוף הממשלה, הרשויות המקומיות ושותפים נוספים, למען האוכלוסיות הפגיעות ביותר בישראל: ילדים במצבי סיכון, האוכלוסייה המזדקנת, בלתי מועסקים ואנשים עם מוגבלות. בעולם, הארגון פועל ביותר מ-70 מדינות ומספק רשת ביטחון חברתית ליהודים במצוקה, מחזק ובונה קהילות יהודיות ומספק שירותי סעד והצלה בעת משבר ואסון ברחבי הגלובוס.

בתמונה: ד"ר סיגל שלח

צילום: קרן בן ציון-גפני