נשים מנהיגות מרחבי העולם מגיעות לישראל לסמינר בינלאומי של ארגון הג'וינט העולמי

נשים מנהיגות מרחבי העולם מגיעות לישראל לסמינר בינלאומי של ארגון הג'וינט העולמי

08/03/2013

19 נשים מנהיגות העומדות בראש ארגוני חברה אזרחית מובילים במדינות מרחבי העולם מגיעות לסמינר בינלאומי של ארגון הג'וינט העולמי בישראל.

הסמינר האינטנסיבי, אשר החל היום, יתקיים במשך חמישה ימים ויתמקד בנשים כיוזמות שינויים. המשתתפות מגיעות מ-14 ארצות שונות בהן ארגנטינה, סרי-לנקה, בוסניה, האיטי, הודו, סרביה, ארצות הברית ועוד. הסמינר יספק לימוד, נטוורקינג והזדמנויות מקצועיות בפיתוח גלובלי והתמודדות עם אסונות. מלבד הסדנאות, בניית שותפויות ואימון פרקטי, יבקרו המשתתפות בתכניות ג'וינט ישראל – בין היתר בתכניות לאנשים עם מוגבלות, תכניות חינוך לילדים ונוער בסיכון, תכניות תעסוקה וכן תכניות פיתוח קהילתי.

מרבית המשתתפות עבדו בעבר עם הג'וינט כשותפות לעזרה הומניטארית ופיתוח ברחבי העולם. עם תום הסמינר, חוזרות הנשים למדינותיהן שם מקימות קבוצות מנהיגות נשים מקומיות לנשים מובילות מדרג ביניים – על מנת לחלוק איתן את הידע, לפתח קשרים ולפתח את עשיית ארגוני החברה האזרחית תוך שילובן של נשים במוקדי קבלת ההחלטות השונים.

לדברי מנכ"ל הג'וינט העולמי, אלן גיל, "אחד מהמאפיינים הגדולים בעבודה ההומניטרית כיום הוא תפקיד הנשים הפורצות דרכים ועטורות המוטיבציה בקהילות ברחבי העולם. אנחנו שמחים לארח את אותן מנהיגות, לקבל העשרה מהמומחים הגלובליים של הג'וינט ולטפח רשת של נשים שישמרו על קשר בעתיד, ישתפו פעולה ויצרו פרויקטים יחדיו ובכך יפרצו גבולות ויפעלו בזמני משבר".