עשרות קורסי אנגלית חדשים לשילוב חרדים במעגל העבודה

עשרות קורסי אנגלית חדשים לשילוב חרדים במעגל העבודה

24/02/2013

שיתוף פעולה בין תבת-ג'וינט ישראל לשגרירות האמריקאית בישראל הביא לפתיחתם של עשרות קורסי אנגלית בכל רחבי הארץ לחברה החרדית. זאת על מנת להתמודד עם מחסום השפה האנגלית בכניסה למעגל העבודה.

שיתוף פעולה חדש בין תבת-ג'וינט ישראל לשגרירות האמריקאית הביא ליצירת מערך קורסי אנגלית לנשים ולגברים מהחברה החרדית. הקורסים מתקיימים בשתי רמות- קורס בסיסי וקורס מתקדם, שנועדו לתת למשתתפים בהם רמת אנגלית המאפשרת שילוב במגוון רחב יותר של תפקידים ומקצועות. עשרים קורסים כבר נקבעו במהלך שלושת החודשים הקרובים, כאשר קורסים שכבר החלו זוכים לשבחים רבים מצד עשרות המשתתפים.

הקורסים מתקיימים בסניפי מפת"ח – מרכזי פיתוח תעסוקת חרדים של תבת-ג'וינט ישראל – בבני ברק, ירושלים, אשדוד, בית שמש, טבריה, אלעד, חיפה, צפת ומגדל העמק. כל קורס הינו בהיקף של יומיים בשבוע, 60 שעות בסך הכל, בהשתתפות של כ-20 תלמידים, בקבוצות נשים ובקבוצות גברים.

לדברי ד"ר סיגל שלח, מנכ"לית תבת-ג'וינט ישראל, "השפה האנגלית היום הינה תנאי בסיסי במגוון רחב של תפקידים ומקומות עבודה. על מנת לאפשר שילוב של החברה החרדית במקומות אלה, כמו גם אפשרויות גיוון וקידום תעסוקתי, יש צורך להקנות ידע גם בשפה האנגלית. אנחנו רואים כי ההיענות הרבה לקורסים מלמדת הן על הצורך האמיתי, ואף חשוב מכך – על הרצון להשתלב במקומות עבודה מגוונים ולהתפרנס בכבוד".

על פי שרי קולקרני, מנהל המרכז האמריקאי בירושלים, "שיתוף הפעולה בין השגרירות האמריקאית ותבת- ג'וינט ישראל מסמל רבים מהערכים המשותפים לארצות הברית ולישראל, כמו שוויון הזדמנויות, גישה להשכלה גבוהה ואפשרות לקידמה לכל החברה.  תקוותנו היא שהתוכנית הזאת תשפיע לא רק על האוכלוסייה החרדית המשתתפת ומשפחותיהם, אלא תשפיע גם על החברות שיזכו לכוח עבודה מגוון".