הוכרזו הזוכים בפרס זוסמן-ג'וינט לשנת תשע"ג 2013!

הוכרזו הזוכים בפרס זוסמן-ג'וינט לשנת תשע"ג 2013!

20/03/2013

הפרס, על סך 75,000$ יוענק השנה לשלושה זוכים: אוריאל לדברג מנכ"ל ומייסד עמותת "פעמונים", אילאיל לדר שהקימה את המרכז לקידום החינוך ושילוב ילדים עם תסמונת דאון בישראל וכן את המרכז לקידום ילדים בעלי נכויות התפתחותיות, ושירלי קציר מייסדת ומנכ"לית עמותת "עדן".

מזה למעלה מעשור מוענק פרס זוסמן-ג'וינט לשלושה זוכים, במטרה להגביר את המודעות לנושא החברתי ולהודות לאנשים המסייעים לקבוצות חלשות בחברה. עבודתם של הזוכים מדי שנה מדגישה את המחויבות העמוק של ג'וינט ישראל לשיפור החברה והרווחה בישראל. הפרס יינתן השנה לשלושה זוכים, שנבחרו מתוך למעלה מ-100 מועמדים, אשר גילו הצטיינות יתרה, חדשנות, מקוריות ויוזמה בפיתוח שירותים חברתיים בישראל.

אוריאל לדברג: אוריאל הינו יזם חברתי אשר שימש עד לא מזמן מנכ"ל מנהיגות אזרחית בנוסף לפעילות בעמותת "פעמונים", המטפל בעוני ממקום ייחודי ומקורי של חיזוק משקי הבית ללא שיפוטיות. מתנדבי פעמונים עוברים הכשרה אינטנסיבית אשר בסיומה הם מגיעים לבתי המשפחות הפונות לארגון ומסייעים באופן אישי לכל משפחה תוך בניית עמותת "פעמונים" הוקמה על ידי אוריאל לפני למעלה מעשור וכיום פעילים בה כ-2,500 מתנדבים המסייעים לכ-4,500 משפחות מדי שנה ועוד עשרות אלפים נוספים משתתפים בהרצאות וסדנאות חד-פעמיות ברחבי הארץ.

אילאיל לדר: אילאיל הינה אמא לילדה עם תסמונת דאון, פעילה במסגרת עמותת יתד ועמותת אלוט. בשנת 2001 הקימה אילאיל את המרכז לקידום החינוך ושילוב ילדים עם תסמונת דאון בישראל, וב-2005 הקימה את המרכז לקידום ילדים בעלי נכויות התפתחותיות. אילאיל פעילה בעשור האחרון באיסוף מידע, תרגום מחקרים ופעילות שוטפת למען שילוב ילדים עם מוגבלות. היא אף פיתחה מודל תקציבי חדש – "סל אישי" – העומד להיות מיושם במסגרת פיילוט מיוחד, בו הסל התקציבי של הילד המיוחד הולך איתו באשר הוא – בשילוב או במוסד. אילאיל מעודדת שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים במסגרת חינוכית רגילה תוך מתן התמיכה והסיוע האפשריים, על מנת לאפשר הטמעות של הבוגר בעל הצרכים המיוחדים בתוך חיי הקהילה שסביבו. כיום מפתחת ופועלת אילאיל למען תכניות הכשרה תעסוקתיות לבוגרים שעברו שילוב בקהילה.

שירלי קציר: שירלי הינה מייסדת ומנכ"לית עמותת "עדן", פעילה מזה 15 שנים בדרום הארץ בקרב יהודים, ערבים ובדואים, ילדים, בני נוער, נשים ומבוגרים בכלל. שירלי הקימה ופיתחה מרכזי שירות שונים לילדים בדואים בעלי צרכים מיוחדים, הקימה מרכזי העצמה לנשים בשיתוף עם הביטוח הלאומי ועיריית רהט. היא מפעילה פרויקטים של תלמידי בתי ספר המלווים קשישים מהקהילה, בנתה והפעילה תכניות הדרכה לאמהות קשות יום וכן פיתחה מסגרות הכשרה ותעסוקת נשים. המעורבות של שירלי במגוון כל כך רחב של תכניות הקשורות לאוכלוסיות בדרום ניכרת לכל.

משפחת זוסמן מקיימת שנים קשרים הדוקים עם מדינת ישראל ותורמת רבות לעידוד פרויקטים חברתיים בכלל ועם ארגון הג'וינט בפרט. לאונור ולארי, שהלך לעולמו בחודש אוגוסט 2009, הם שותפים מסורים של הג'וינט זה שנים רבות: הם פעילים במגוון רחב של תכניות הג'וינט וכן ביצירת שותפות עם הג'וינט כדי לסייע לבעלי צרכים מיוחדים, לחרדים ולישראלים יוצאי אתיופיה. בין השאר שימש לארי משך שנים רבות חבר כבוד קבוע במועצת המנהלים של הג'וינט.