הכשרות מקצועיות חדשות לאנשים עם מוגבלות ייפתחו בצפון הארץ בחודש הקרוב

הכשרות מקצועיות חדשות לאנשים עם מוגבלות ייפתחו בצפון הארץ בחודש הקרוב

22/04/2013

בין ההכשרות החדשות הייעודיות לאנשים עם מוגבלות: קורס קידום אתרים ושיווק במדיה החברתית, קורס ניהול לוגיסטי וכן קורס טכנאי סלולר.

בישראל חיים כיום למעלה ממיליון אנשים עם מוגבלות בגיל העבודה, כאשר רק כ-50% מהם מועסקים לעומת 72% מכלל האוכלוסייה. למעלה מ-20% מהאנשים עם מוגבלות בישראל עדיין מחפשים עבודה אולם נתקלים בקשיים במציאתה. בין הסיבות לכך, חוסר הכשרה מתאימה וכן היעדר רשתות חברתיות רלוונטיות.

בתקופה הקרובה צפויים להיפתח שלושה קורסי הכשרה חדשים ייעודיים לאנשים עם מוגבלות בצפון הארץ. לקורסים שותפים יחד עם תבת-ג'וינט ישראל ומשרד הכלכלה גם משרד הבריאות והמוסד לביטוח לאומי, כאשר כל הקורסים נפתחים לאחר מחקר הבודק מקצועות נדרשים במשק על מנת למקסם פוטנציאל השמה של המשתתפים. בחיפה ייפתח קורס קידום אתרים ושיווק מדיה חברתית, בכרמיאל קורס ניהול לוגיסטי ובמגדל העמק קורס טכנאי סלולר מוסמכים. כל הקורסים הינם אזוריים, כאשר מטרתם היא להקנות יכולת מקצועית ולעזור ביציאה לעצמאות והשתלבות במעגל העבודה.

כל קורס יימשך בין חמישה לשישה שבועות וישלב לימוד עיוני והתמחות מעשית. את המשתתפים ילווה צוות מקצועי באופן אישי וקבוצתי המתמחה בפיתוח הכשרות לבעלי צרכים מיוחדים ושילובם במקומות עבודה. אנשי הצוות המקצועי גם יסייעו לאחר מכן באיתור והשמה במקומות עבודה.

לדברי מנכ"לית תבת-ג'וינט ישראל, ד"ר סיגל שלח: "קורסי ההכשרה הנפתחים בצפון הארץ הינם חלק ממאמץ כולל לשלב אנשים עם מוגבלות במעגל העבודה בפרט ובחברה בכלל. אין ספק כי מדובר באנשים עם יכולות, ותפקידנו כחברה לתת להם את האפשרות למצות את הפוטנציאל האישי שלהם. אנחנו שמחים לראות את המגמה ההולכת וגוברת בקרב מעסיקים להרחיב את מעגל העובדים ולקדם גיוון תעסוקתי ראוי".