גיוון ישראלי - כנס המליאה הארצי של הפורום הישראלי לגיוון בתעסוקה

גיוון ישראלי - כנס המליאה הארצי של הפורום הישראלי לגיוון בתעסוקה

08/05/2013

הכנס עוסק בהצלחות ובקשיים של גיוון בתעסוקה, כמו גם בפתרונות שפיתחו ארגונים עסקיים. בין החברות המובילות שמוצגות בכנס, ניתן למצוא את באבקום, קבוצת קוקה קולה ישראל, בזק וחברת החשמל.

הפורום הישראלי לגיוון בתעסוקה, מיסודו של תבת-ג'וינט ישראל, פועל על מנת לקדם תעסוקה של אוכלוסיות אשר באופן מסורתי הינן מודרות ממעגל העבודה, וזאת על ידי העברת ידע למעסיקים על הכדאיות הכלכלית והנחיצות החברתית שבשילובן. הפורום הגדיר את האוכלוסיות הנדרשות לקידום כבני החברה החרדית, הערבית, יוצאי אתיופיה, אנשים עם מוגבלות ומבוגרים מעל גיל 45.

הפורום מעניק כלים בידי בעלי תפקידים שונים בחברות העסקיות:מנכ"לים, מנהלים מקצועיים, אנשי גיוס, משאבי אנוש, אחריות תאגידית ועוד, למודעות, זיהוי ההזדמנויות וניהול של הגיוון האנושי. הוא מכשיר מנהלי גיוון בקורס מקצועי ייחודי על מנת שינהלו את המהלך בארגונים העסקיים. כדאיות כלכלית טמונה בסביבת עבודה מגוונת ומפותחת ובשיקוף של אוכלוסיית היעד, איתור והבנה של הצרכים והתרבות. רב תרבותיות היא בסיס לגלובאליות והובלה של שוויון אזרחי ואחריות חברתית.

השנה עומד הכנס בסימן "גיוון ישראלי" וכולל ניתוח של מקרי בוחן ישראליים, דיון בסוגיות מקצועיות הנוגעות לניהול גיוון תעסוקתי כמו גם לגיוס מוכוון גיוון.

לדברי מנכ"לית תבת-ג'וינט ישראל,ד"ר סיגל שלח: "תפקידנו כחברה לתת לכל אדם את האפשרות למצות את הפוטנציאל האישי שבו. אנחנו שמחים לראות את המגמה ההולכת וגוברת בקרב מעסיקים להרחיב את מעגל העובדים ולקדם גיוון תעסוקתי ראוי. ההיענות הרבה לקראת הכנס מוכיחים כי הרצון קיים, וישנו צורך בקרב המעסיקים לקבל כלים מתאימים אשר יסייעו להם לקדם גיוון תעסוקתי. אין ספק כי מדובר במצב בו שני הצדדים יוצאים מורווחים".