ביום שני הקרוב – השקת אשכול בית הכרם

ביום שני הקרוב – השקת אשכול בית הכרם

22/08/2013

שבע הרשויות החברות באשכול החדש: בענה, דיר אל אסד, כרמיאל, מג'ד אל כרום, משגב, נחף וראמה. ביום שני הקרוב יתכנסו ראשי הרשויות על מנת לגבש את יעדי העבודה של האשכול החדש.

ב- 26.8.13, יום ב', יתקיים כנס חשיפת אשכול בית הכרם. הכנס יתקיים בכרמיאל בהשתתפות נציגי משרד הפנים, משרד האוצר, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, המשרד להגנת הסביבה, ראשי הרשויות, ומובילים אזוריים מהמגזר הציבורי, העיסקי וההתנדבותי. מטרת הכנס הינה הצגת תפיסת האזוריות בכלל ואת עבודת האשכול בפרט.האירוע מהווה אבן דרך משמעותית ברתימת הדרגים הביצועיים ברשויות למהלך האזורי.

את הכנס יפתחו ראש הרשות המארחת עדי אלדר, ועו"ד נאסר עדאללה ראש המועצה המקומית דיר אל אסד. ינחה את הכנס מנכ"ל המועצה המקומית נחף, ג'מאל פטום.כמו כן, יציגו מנכ"לית עיריית כרמיאל ד"ר חנה קובל ומנכ"לית המועצה האזורית משגב אתי לוי את עבודת האשכול. לאחר מכן,המשתתפים באירוע יקיימו תהליך חשיבה לאיתור נושאי עבודה איזורים. את הכנס יחתום פאנל ראשי רשויותשיציגו את ה"אני מאמין" שלהם ביחס לאשכול.

מודל האשכול פותח מרחב חדש להתמודדות עם הקשיים המקומיים ומהווה מצע לשיתופי פעולה אזוריים בשירותים מתחומים שונים. האשכול מאפשר לרשויות לחלוק ביניהן את הנכסים המקומיים ולמנף את הנכסים האזוריים המשותפים, באופן המשרת את כלל הרשויות השותפות. בנוסף, משמשת תשתית האשכול כהזדמנות לחבירה של שחקנים נוספים ממגזרים שונים: המגזר העסקי, הפילנתרופי והחברה האזרחית, וכן מהווה מוקד לפעולה משותפת של מוסדות בעלי אופי אזורי כגון בתי חולים, מכללות, אזורי תעשיה ומתשתיות דומות.

אשכול הרשויות נתמך ומלווה על ידי שותפות שנבנתה בין משרד הפנים, משרד האוצר, מרכז השלטון המקומי ומכון אלכא למנהיגות וממשל בג'וינט ישראל.