תכנית "מפתח" מסכמת 5 שנות פעילות: עלייה בשיעור גברים חרדים צעירים הפונים ל"מפתח"

תכנית "מפתח" מסכמת 5 שנות פעילות: עלייה בשיעור גברים חרדים צעירים הפונים ל"מפתח"

23/04/2012

כך עולה מנתוני סיכום 5 שנים לתכנית "מפתח" של ג'וינט ישראל-תב"ת ומשרד התמ"ת. במהלך 5 שנות פעילותה של התכנית הושמו 6,822 אנשים בקרב 1,742 עסקים וארגונים מתוך 13,756 פונים.

החברה החרדית בישראל, המונה על פי הערכות שונות כ-700,000 נפש, מהווה כעשרה אחוזים מכלל האוכלוסייה בישראל, כאשר קצב הגידול השנתי שלה עומד על 7% (רמת ילודה גבוהה מאוד). שיעורי ההשתתפות בעולם העבודה  בקרב הציבור החרדי עומדים על כ-42% לגברים ו-59% לנשים – מה שמסביר בין היתר את שיעור העוני הגבוה העומד על כ-55% אשר חיים מתחת לקו העוני.

נוכח תמונת מצב זו, עולה הצורך לשלב אוכלוסייה גדלה זו במעגל העבודה. בג'וינט ישראל-תב"ת השקיעו למעלה מ-6 מיליון ₪ להקמתם של 8 מרכזי "מפתח" בריכוזי אוכלוסייה חרדית עיקריים: ירושלים, בית"ר עלית, אשדוד, אלעד, בני ברק, חיפה, צפת ובית שמש. מרכזים אלה נתנו במהלך 5 השנים האחרונות מענה ל-13,756 פניות, והושמו 6,824 אנשים בקרב 1,742 מעסיקים.

מניתוח נתוני ג'וינט ישראל-תב"ת של "מפתח" עולה כי בנובמבר 2006 התפלגות הפונים הייתה 28% גברים, כאשר מינואר 2010 החל שינוי מגמה לו אנו עדים היום של עלייה בשיעור גברים חרדים צעירים אשר פונים ל"מפתח", וכך כיום 34% מהפונים הם גברים. שינוי זה הינו משמעותי ביותר ומראה עלייה ברצון של גברים חרדים צעירים לצאת ולהשתלב בשוק התעסוקה. בנוסף ניתן לראות כי באופן מובהק דווקא בני הדור הצעיר יותר פונים יותר לשירותי "מפתח", כאשר כשלושת רבעי מהפונים הינם בגילאי 18-35.

עוד ניתן לראות כי בתחומי ההשמה של "מפתח", תחומי העיסוק המבוקשים ביותר על ידי הפונים הם תחומי האדמיניסטרציה והחינוך. עם זאת, נעשים ב"מפתח" מאמצים למצוא תחומי עיסוק חדשים עבור משתתפים שאינם בעלי הכשרה תעסוקתית או תואר אקדמי, על מנת שישתלבו בתחומים להם יש ביקוש בשוק התעסוקה. לאור זאת חלה עליה בשנים האחרונות בהשמת משתתפים בתחומי השיווק, מכירות ושירות לקוחות, כמו גם בתחום הפיננסים (בנקאות, ביטוח) ותחום התיכנות והתוכנה (כולל בדיקות תוכנה ואבטחת איכות).

    

במרכזי "מפתח" מוצאים הפונים מגוון רחב של מענים בהם, סיוע בכתיבת קורות חיים, הדרכות מקצועיות בתחומים שונים, למידת כישורי מחשב וגישה לאינטרנט, פיתוח כישורים רכים, סימולציות לראיונות עבודה, ייעוץ על מסלולי לימוד (כולל מסלולים אקדמאיים) ועוד. בנוסף, כאמור, מבצעים ב"מפתח" גם השמות תעסוקתיות בתפקידים ובתחומים מגוונים לצד סיוע וליווי גם לאחר מכן. לאחרונה אף הוכנסה מערכת מית"ם מבית אדם-מילוא לאבחון ממוחשב באמצעותו ניתן ללמוד על מסלולי לימוד ומגוון מקצועות המתאימים לדורש התעסוקה.

לדברי פרופ' יוסי תמיר, מנכ"ל תב"ת-ג'וינט ישראל: "תכנית "מפתח" הינה תכנית תשתית המעניקה מגוון מאוד רחב של שירותים לפונים אליה ובעצם מהווה מרכז הכוון תעסוקתי לציבור החרדי. הנתונים הנחשפים כאן מוכיחים כי התכנית אכן הצליחה לבסס עצמה ככלי יעיל ואמין בקרב הציבור החרדי מחד, והמעסיקים מאידך. הגידול בשיעור הגברים החרדים הצעירים הפונים לשירותי "מפתח" מראה את המגמה הגוברת בקרבם כן להשתלב במעגל העבודה ולהתפרנס כראוי. בימים אלה אנחנו עמלים על הרחבת מגוון השירותים הניתנים בסניפי "מפתח" השונים על פי שיטת One-Stop-Centerהמעניקה לפונים אליה את כל השירותים הנחוצים להם במקום אחד".