משלחת חברי מועצת הנהלת הג'וינט העולמי מגיעה לישראל

משלחת חברי מועצת הנהלת הג'וינט העולמי מגיעה לישראל

30/05/2012

משלחת  מיוחדת של כ-60 חברי מועצת המנהלים של ארגון הג'וינט העולמי מגיעה לביקור בן שבוע בישראל בהשתתפות הנשיאה הנכנסת של הג'וינט העולמי הגב' פני בלומנסטיין.  במהלך הביקור יערכו מפגשים בלתי אמצעיים עם דמוית מפתח בתחום החברתי עם האתגרים החברתיים איתם מתמודדת החברה הישראלית בתקופה הנוכחית וכן עם שותפים בכירים לעשייה החברתית בפילנתרופיה הישראלית.

את משלחת חברי מועצת המנהלים המגיעים לישראל תוביל הנשיאה הנכנסת של הג'וינט העולמי, הגב' פני בלומנסטיין, וכן חברים חדשים שזה עתה הצטרפו למועצת המנהלים ואינם מכירים את העשייה החברתית של הארגון בארץ. חברי המשלחת יבקרו בתכניות הדגל של ג'וינט ישראל ברחבי הארץ וילמדו מקרוב כיצד מתמודד הארגון עם הבעיות החברתיות הבוערות בישראל. יוצגו בפניהם שירותים חברתיים שפותחו במסגרת השותפויות של הג'וינט עם ממשלת ישראל והרשויות המקומיות, כמו "שכונות תומכות", "בתים חמים", תכניות קהילתיות למען ילדים ונוער בסיכון, אנשים עם מוגבלות, תכניות התנדבות נוער ועוד. בביקורים בשטח יפגשו בכירי הארגון גם עם משתתפי תכניות הג'וינט בישראל, המייצגים את האוכלוסיות למענן פועל הארגון, עם נציגי העמותות המפעילות את התכניות, מתנדבים רבים ואנשי מקצוע. אחד המפגשים המעניינים צפוי להיות מפגש עבודה בינם לבין פילנתרופים ישראלים מובילים בתחום החברתי, אשר חלקם שותפים לפעילות הג'וינט. זאת לצד פגישות עם בכירים ישראליים בהם סגן ראש הממשלה והשר לענייני מודיעין דן מרידור,  ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו ועוד.

ביקור המשלחת מבשר את תחילת אירועי שנת ה-100 של ארגון הג'וינט העולמי אשר הוקם בשנת 1914 על מנת לסייע לתושבי הישוב היהודי בירושלים באותה התקופה. כיום פעיל הג'וינט ב-70 מדינות בעולם, בתקציב של כ-360 מיליון דולר בשנה במטרה לסייע ליהודים בעולם כולו. הג'וינט נחשב לארגון ההומניטרי היהודי הגדול בעולם ואף זכה לאחרונה בפעם השנייה ברציפות בדירוג הגבוה ביותר (4 כוכבים מתוך 4) של הארגון הגדול ביותר בארה"ב להערכת גופים פילנתרופיים, Charity Navigator.

לקראת הביקור מסר ארנון מנטבר, מנכ"ל ג'וינט ישראל: "במשך 100 שנות פעילותו של הארגון נגע הג'וינט בחייהם של מיליוני אנשים ברחבי הגלובוס וסייע להם. בישראל בלבד השקיע הארגון מיליארדי שקלים מאז היווסדו בשנת 1914, כאשר רק בשנה החולפת הסתכמה העשייה החברתית של ג'וינט ישראל בהשקעה של כ-280 מיליון ₪ ומאות אלפים הנהנים מהתכניות השונות שלנו. אנחנו בג'וינט ישראל נמשיך לעמוד לרשות השכבות החלשות ביותר בישראל, אלה שזקוקות לסיוע שלנו, תוך רתימת ממשלת ישראל לשיתופי פעולה למען רווחת האזרחים, גם ב-100 השנים הבאות".