הזמנה לסיקור וצילום: מופע ההשקה של תכנית Friending

הזמנה לסיקור וצילום: מופע ההשקה של תכנית Friending

23/07/2012

תיאטרון פסיק במופע רחוב מרגש, מצחיק ופוקח עיניים! מתחם גן החיות התנ"כי, יום חמישי 26/7/2012 בין השעות 16.00-19.00.

לאחר הפיילוט שנערך במדרחוב בן יהודה, יערך מחר, יום חמישי 26/7/2012 במתחם גן החיות התנ"כי בירושלים מופע ההשקה של תוכנית  Friending.

באירוע יקיימו שחקני תיאטרון פסיק מיצג תיאטרון החושף ומאיר את עולמם של אנשים עם מוגבלות המעוניינים לקיים חיי שגרה ולהתנייד בתחבורה הציבורית בעיר, דרך עולמו של אדם המתנייד על כסא גלגלים.

סדרת המופעים של מעגל ה- Friendingשל תיאטרון פסיק נודדת ברחבי העיר ירושלים וזאת כדי להגיע למגוון רחב של קהלים ולחשוף בפניהם את הצרכים והקשיים אך גם את התקווה וחוש ההומור של האנשים עם המוגבלות.

תיאטרון פסיק מהווה קבוצת Friending וכולל קבוצה של 4 שחקנים מקצועיים עם וללא מוגבלות

תכנית Friending מבוססת על עיקרון המעגלים המשותפים של אנשים עם וללא מוגבלות הפועלים יחד לקידום מטרה משותפת ולשינוי חברתי. הפעילות היא בעלת אופי מתמשך, כוללת אירועים קהילתיים המרחיבים את ההתרחשות מעבר למעגל הפעילים הראשוני ומסייעים לשינוי עמדות, להיכרות ולהשפעה רחבה במסגרת הישוב, הניתנת לבחינה ולמדידה. השקת התכנית תיערך בתקופה הקרובה בכל רחבי הארץ בסדרת אירועים מתחום התרבות והאמנות, במטרה לעודד את הסרת חסמים, חששות ודעות קדומות כלפי אנשים עם מוגבלות ולשלבם בחברה.

התוכנית היא פרי יוזמה ומימון של מסד נכויות (שותפות אסטרטגית בין ג'וינט ישראל, ממשלת ישראל וקרן משפחת רודרמן לפיתוח שירותים חברתיים לאנשים עם מוגבלות)

לדברי אביטל סנדלר-לף, מנהלת מסד נכויות: "Friendingהוא מודל ראשון מסוגו בעולם. הפעילויות השונות המתקיימות במסגרת התכנית במטרה לשנות עמדות כלפי אנשים עם מוגבלות הן חגיגה תרבותית וחברתית גם יחד – חגיגה של שילוב, של קבלה ושל העצמה. הציבור הרחב מוזמן להצטרף ולהנות מאירועי תרבות יחודיים יחד איתנו". בתכנית Friendingשותפים למסד נכויות גם קרן אריסון וקבוצת פישמן.