זה עובד אחרת! פעילות מיזם תבת כמקדם את שילובם בעבודה של אנשים עם מוגבלות / מאמר מאת עינת מסטרמן, מנהלת תכניות בג'וינט ישראל-תבת

זה עובד אחרת! פעילות מיזם תבת כמקדם את שילובם בעבודה של אנשים עם מוגבלות / מאמר מאת עינת מסטרמן, מנהלת תכניות בג'וינט ישראל-תבת

04/07/2011

שוקלים? מתלבטים? כאחד השותפים בקואליציה רחבה של ארגונים, אנחנו מקיימים ימי עיון למנהלי משאבי אנוש בחברות שונות, במטרה לחשוף אתכם לתהליך העסקת אנשים עם מוגבלות. אנו מזמינים אתכם להיכנס למהלך משותף ומאתגר!

"במסגרת קורס ההכשרה בטבחות השתלבתי בעבודה מעשית במלון "דן כרמל". כששאלו אותי אם הייתי רוצה לעשות את הסטאז' שם יומיים בשבוע, הבנתי שכנראה מרוצים ממני והסכמתי. עד לאותו הרגע, לא חשבתי שאמצא את עצמי עובדת במלון ושאהיה מסוגלת להתמודד עם מצבים שלא הכרתי כלל ושנראו קשים עבורי.

באחד הבקרים, אמר לי השף: היום לא הזמנתי טבח למטבח הקר כי ידעתי שאת באה ונתן לי רשימה של סלטים שאני צריכה להכין. אם הייתי יודעת מראש שאשאר לבד במטבח הקר, אני לא חושבת שהייתי מגיעה באותו היום, והנה, הוכחתי לעצמי ולשף שאני מסוגלת גם לזה.

כעבור זמן החליטו להעסיק אותי בתשלום. הלימודים והעבודה במלון מציבים אותי מול מצבים חדשים ומאתגרים ובעקבות זה אני מרגישה עצמאית וחזקה מתמיד.

אני מקווה שבסיום הקורס אוכל להשתלב בעבודה בתחום הטבחות או בעבודה הקשורה לתחום, כמו למשל הדרכה לבישול עבור ילדים או נכים. תקוותי הגדולה שבעתיד לא אזדקק כלל לשירותי תעסוקה נתמכת וארגיש מספיק בטוחה למצוא בעצמי עבודה. אז ארגיש שעצמאותי תהיה שלמה."

סיפורה של עדי, בת 29, המתמודדת עם סכיזופרניה ולקות שמיעה, הינו אחד מסיפורי ההצלחה הרבים של עובדים עם מוגבלות שהצליחו למרות המגבלה להשתלב בעבודה התואמת את כישוריהם ויכולותיהם.

ההצלחה הזו התאפשרה הודות למעסיקים שבחרו לתת הזדמנות שווה למועמדים עם מוגבלות וכן בזכות התיווך המקצועי של תכניות תעסוקה המספקות ליווי מקצועי הן לעובד בדרכו להשתלב בעולם העבודה והן למעסיק.

תבת–ג'וינט ישראל היא שותפות בין הממשלה וג'וינט ישראל, הפועלת מאז 2005 לשילוב אוכלוסיות מוחלשות בשוק העבודה במטרה להוציאן ממעגל העוני.

אנשים עם מוגבלות מהווים היום 18% מאוכלוסיית ישראל בגילאי 20-64. בגילאי העבודה נמצאו כ-750,000 אנשים עם מוגבלות, מתוכם 375,000 אנשים עם מוגבלות המקבלים קצבאות ממשרד הביטחון, נכות כללית ונפגעי עבודה. שיעור האבטלה בקרב אנשים עם מוגבלות, גבוה כמעט פי 2 משיעור האבטלה בקרב אנשים ללא מוגבלות. רק 10% מהאנשים עם מוגבלות שמקבלים קצבאות בגילאי העבודה - עובדים.

על מנת להצליח בשילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה, עלינו להתמודד עם חסמים וצרכים מיוחדים שמונעים מהם ומקשים עליהם להשתלב בעבודה.

ללא עיסוק מעמיק ומקביל בהנגשת השירותים, הידע הרב שהצטבר והתכניות שפועלות עבור אנשים עם מוגבלות, לא נצליח לבצע שינוי אמיתי. עלינו גם לפתח אמצעים למיפוי כל הזכויות והשירותים העומדים לרשותם. באחריותנו ליצור את הקשרים הדו - צדדיים והפוריים עם המעסיקים המביעים נכונות לקלוט אותם ולשלב אותם בתפקידים השונים.

תבת – "סטארט-אפ חברתי"

תבתאינה עוד חברה להשמת כח אדם בעבודה. הייחודיות של תבת מתבטאת ביכולתה לבצע שינוי מערכתי כולל, בעיקר בשל השותפות המוצלחת עם משרדי הממשלה והמשאבים שהם מעמידים לרשותנו. תבת אינה מסתפקת רק בהשמות בעבודה. תבת מתמקדת ביצירת מוביליות חברתית ובניית מסלול לקידום האוכלוסיות למענן אנחנו פועלים. המטרה העומדת לפנינו הינה הוצאתן ממעגל העוני.

תוך התבססות על הידע והניסיון הרב שנאספו בארץ ובעולם, תבת מפתחת תכניות ספציפיות שמטרתן לתת את התשובות התעסוקתיות והחברתיות המתאימות. אנו מלווים את המשתתפים בתכניות השונות לאורך תקופה ממושכת ומכינים אותם לקראת השתלבות בעולם העבודה, כולל קורסי הכשרה והדרכה ועזרה באיתור מקומות עבודה פוטנציאליים. לאחר ההשמה אנו ממשיכים בליווי מתמשך ומתמקדים הן בפתרון בעיות והן בפיתוח אופק תעסוקתי וקריירה.

התכניות עצמן מופעלות כ"פיילוט" בפריסה ארצית במספר מקומות ואזורים בארץ. הן מלוות במחקר צמוד שמטרתו לבדוק את מידת הצלחת התכניות, את חיוניותן ואת מיקומן ברצף העשייה. אם המחקר מוכיח שהתכנית השיגה את מטרותיה, משרדי הממשלה הרלוונטיים "מאמצים" אותה ומרחיבים אותה בפריסה ארצית רחבה על פי הצרכים שאותרו.

בין תכניות תבת:

  1. הנגשת תשתיות התעסוקה הקיימות (מעברים, רשות מקדמת, מרכזי צעירים, מפתח, סטרייב, מט"י) על מנת שאנשים עם מוגבלות יוכלו להנות ולנצל את השירותים הקיימים על פי צרכיהם ושאיפותיהם.
  2. הנגשת הכשרות מקצועיות ככלי לשילוב בעבודה על פי מודלים שונים: כיתה נפרדת במקום נורמטיבי, כיתה מעורבת, שילוב פרטני או כיתה בתוך המפעל עצמו.
  3. תיווך בין מעסיקים לבין אנשים עם מוגבלות המעוניינים לעבוד: רכז פניות מעסיקים, קורסים לעובדי השמה, הנגשת כלי התמ"ת לשירות המעסיק.
  4. פיתוח מודל עבודה נתמכת בשיתוף אגף השיקום במשרד הרווחה, כולל קביעת נהלים וסטנדרטיזציה בעבודת הלשכות לשירותים חברתיים וספקי השירות.
  5. הטמעת מודל צרכנים כנותני שירות בקרב המעסיקים והעמיתים לעבודה ובניית מערך הכשרות והשתלמויות לעובדים בתחום.

מיהם "אנשים עם מוגבלות"?

אנשים עם מגוון נכויות במידה שתיפקודם מאפשר להגיע להשמה מיטבית ללא פגיעה בבטיחותו של העובד וסביבתו. לכאורה היינו מצפים כי אלפי אנשים עם מוגבלות יפנו אלינו לעזרה בחיפוש מקום עבודה. אולם אנחנו למדים שהמציאות אינה כזאת ויש להשקיע עבודה רבה ביישוג ואיתור האוכלוסייה. חלק מן האנשים אינם יכולים לעבוד עקב המגבלה שלהם, אך רבים אחרים יכולים וקשה לאתר אותם וליצור איתם קשר. יש לכך מספר סיבות: אנשים שלא עבדו שנים רבות וחוששים לצאת לעבודה, אנשים שחוו כישלון או אכזבה מהמערכת, אנשים שחוששים מפגיעה בזכויות הנלוות להיותם נכים, אנשים חסרי הכשרה או מיומנויות עבודה, אנשים שאינם מודעים לזכויותיהם, אנשים שמחפשים פתרונות בכוחות עצמם ועוד.

במסגרת תכניות תבת בפריסה הארצית, אנחנו משקיעים מאמץ רב באיתור אוכלוסייה המעוניינת להשתלב בעבודה ובכוונתנו להשקיע בכך עוד יותר ונעשה זאת באמצעות מרכזי התעסוקה הקיימים לכלל האוכלוסייה ובאמצעות חיפוש אקטיבי ומעשי.

כיצד אנו מסייעים למעסיקים?

בארץ לא ניתנים תמריצים לעידוד העסקת אנשים עם מוגבלות אך קיימים כלים (חדשים יחסית) שמטרתם לסייע למעסיק בקליטת עובד עם מוגבלות. לצערנו הם אינם בשימוש רב כיום. חלק גדול מן העבודה שלנו הינה מול אותם מעסיקים פוטנציאליים. עובדי ההשמה בשטח פועלים מול עסקים קטנים ומקומיים ואנחנו, במטה של תבת, פועלים מול עסקים בינוניים וגדולים תוך תיכנון אסטרטגי מעמיק. גם כאשר מנכ"ל חברה מביע נכונות לשלב אנשים עם מוגבלות, העבודה היומיומית והרצופה הינה מולכם – מנהלי משאבי אנוש, האמונים על קליטת העובדים בפועל. אנחנו מנסים לאתר מעסיקים פוטנציאליים איתם ניתן לבנות תהליך עבודה משותף, הכולל מפגשי היכרות, ניתוחי עיסוק בעמדות עבודה רלוונטיות וחיפוש עובדים מתאימים. הפעילות העיקרית היא לזהות עם המעסיק עמדת עבודה בה יש צורך בעובדים ומנקודה זו לבנות הכשרה מקצועית המותאמת לצרכי המעסיק כאשר אנחנו משתדלים לגייס כמה שיותר שותפים רלוונטיים.

עבודתנו לא מסתיימת בכך. היא כוללת המשך ליווי המעסיק בהתחשב בצרכיו, מיון המועמדים המתאימים וליווי בראיונות. לאחר הקליטה וההשמה אנו מציעים גם הנגשת הכלים שמשרד התמ"ת מעמיד לרשות המעסיק לפתרון בעיות.

למה כדאי לך להעסיק אדם עם מוגבלות?

התשובה לכך מורכבת ותלויה לרוב באופי הארגון הקולט, בצרכיו ותכונותיו.

הסיבות המרכזיות שניתן לזהות:

  • צורך בידיים עובדות בעמדות עבודה מסויימות בהן מתגלה קושי בגיוס עובדים.
  • רצון להעמיק את האחריות והמעורבות החברתית של הארגון בקהילה.
  • במקרים רבים נוכחותם של עובדים עם מוגבלות משפיעה לטובה על האווירה הכללית בארגון.
  • רוב האנשים עם מוגבלות הינם בעלי מוטיבציה גבוהה, מוסר עבודה גבוה ונאמנות לארגון שקלט אותם.

תפקידו של עובד ההשמה– תיווך בין המעסיק והעובד עם המוגבלות

משרדי הממשלה השונים העוסקים בשילוב אנשים עם מוגבלות – משרד הרווחה, משרד הבריאות והמוסד לביטוח לאומי, בחרו באמצעות מכרז גופים (עמותות וחברות בע"מ) אשר תפקידם ללוות באופן פרטני אנשים עם מוגבלות בחיפוש אחר עבודה. עובדי ההשמה הללו מתוגמלים עבור ההשמה ותפקידם לבנות עבור העובד תכנית אישית הכוללת הכנה להשתלבות בעבודה, חיפוש מעשי של עבודה וליווי מתמשך לאחר השמתו. חלק מהגופים מתמחים במגבלה מסויימת ואחרים מתמקדים באזור גיאוגרפי מסויים. לעיתים פונה האדם עם מוגבלות ישירות למעסיק ובמקרים אחרים פונה עובד ההשמה אל המעסיק ומתווך בקליטת העובד. עובד השמה טוב מתפקד עבור המעסיק כגוף בעל ידע מקצועי באיתור המועמדים, הנגשת הכלים שמציע משרד התמ"ת וליווי העובד על מנת להבטיח את קליטתו המוצלחת והתמדתו בעבודה. בתור גוף מקצועי תבת – אנחנו משלבים את עובדי ההשמה בקורסים הממקצעים אותם בעבודה מול מעסיקים בדרך המיטבית והמשתלמת למעסיק.

תבת,מאז הקמתה, מצביעה על הצורך בפיתוח מודלים חדשים ויצירתיים תוך הגברה וחיזוק שותפות בין הארגונים העסקיים, הציבוריים והחברתיים בישראל.

אנחנו מזמינים אתכם ליטול חלק בשילובם של אנשים עם מוגבלות בעבודה. ניתן להתחיל בחשיבה משותפת, בבדיקת ההיתכנות והמוכנות בארגון שלכם ובבניית תכנית פעולה שתתאים לכם כארגון ותאפשר לכם להוביל את המהלך!

לפרטים נוספים : www.tevet4u.org.il