אומרים תודה לקרן גולד

אומרים תודה לקרן גולד

24/10/2011

דורותיאה גולד, היא אישה אלמונית ביותר. כל מה שידוע עליה הוא שהיא נולדה בשנת 1924 בגרמניה וכי הותירה לאחר מותה סכום כסף גדול, אותו ציוותה להעביר לארגונים הפועלים למען שילוב ילדים ונוער עולה ומהגר בסיכון, בחברה. הקרן שמה דגש על עבודה עם מהגרים ועולים יהודים, פעלה רבות גם בישראל, אולם גם במדינות נוספות.

לאחר כ 8 שנות עבודה בשטח, והשקעה של כ 25 מיליון ₪, הגיעה פעילות הקרן לסיומה , והותירה אחריה תכניות חברתיות מרשימות המסייעות לילדים ולנוער עולה,  להשתלב בחברה. 39 מרכזי צעירים הפעילים ברחבי הארץ הוקמו ביזמת ג'וינט ישראל וממשיכים לפעול באמצעות הצטרפות של שותפים רבים כמו משרדי הממשלה, קליטה, נגב גליל, חינוך ועוד. 20 שכונות מוטב יחדיו שפותחו על ידי עמותת אשלים –ג'וינט ישראל ומפעילות תכניות רבות בשיתוף הממשלה והרשויות המקומיות. המרכז לחקר ההגירה בארגון הג'וינט (CIMI) עסק באמצעות כספי הקרן בייצוא הידע שהצטבר בארץ בעבודה עם ילדים ונוער יהודים בסיכון לטובת אלה שהיגרו מחבר מדינות העמים למדינות אחרות באירופה.

הארגונים השותפים לפעילות הענפה ולפיתוח השרותים באמצעות כספי הקרן מתכנסים מחר, יום שלישי, ה - 25.10.11 על מנת להגיד תודה.

אירוע ההוקרה יתקיים במשרדי ג'וינט ישראל בירושלים.

באירוע ישתתפו נציגי ארגונים הפועלים למען אותה מטרה מקנדה, גרמניה ושוויץ , וכן כמובן נציגי הקרן

"ההשקעה של כ 25 מיליון ₪ בפיתוח שירותים לשילוב עולים בחברה מכספי הקרן, הביאה להשקעה נוספת של שותפים כמו הג'וינט, הממשלה, הרשויות המקומיות ועוד. לכן מצאנו לנכון כל הארגונים להגיד תודה ולבטא את הערכתנו לשותפות של התורמים עם מדינת ישראל" אמר ארנון מנטבר, מנכ"ל ג'וינט ישראל.