יוצאים למרחב

יוצאים למרחב

24/10/2011

בחול המועד סוכות (18/10) הושק באגמון החולה, המרחב לחיים עצמאיים בגליל העליון, מיסודם של מסד נכויות-ג'וינט ישראל ועמותת נגישות ישראל.

"המרחב לחיים עצמאיים גליל עליון" הינו החמישי מבין שישה מרכזים לחיים עצמאיים ברחבי הארץ. מרכזים אלה מסייעים להשתלבותם של אנשים עם מוגבלות באופן עצמאי ככל הניתן בחיי הקהילה. כל מרכז משרת כ – 1,000 איש בשנה באמצעות יעוץ עמיתים, הכשרות לקידום מיומנויות לחיים עצמאיים, יעוץ בשימוש באבזרי עזר, פעילות לשינוי עמדות ושיפור הנגישות בישוב ועוד. המרכזים מוקמים בסיוע מסד נכויות-ג'וינט ישראל, ממשלת ישראל וקרן משפחת רודרמן ובשתוף עם עמותות מקומיות של אנשים עם מוגבלות ורשויות מקומיות.

ב"יום הנגישות" וההשקה  שאורגן יחד עם "אגמון החולה", הקרן הקיימת לישראל והחברה הממשלתית לתיירות לקחו חלק כ-5000 משתתפים שהתנסו בסדנאות חווייתיות, הפעלות ומשחקים המאפשרים הכרות עם עולמם של אנשים עם מוגבלות והעניקו חוויה מרגשת הפותחת את הלב כלפי האחר והשונה.

באירוע, שלווה בהתרגשות בשל  שחרור גלעד שליט שהתבצע באותה עת, כתבו המשתתפים גרפיטי נגיש עם ברכות לשובו של גלעד תוך שימוש בכפפות המגבילות את השימוש בידיים, למדו לברך את גלעד בשפת הסימנים, שמעו שירים ששרה הזמרת כבדת הראייה מורן מזוז לכבוד השיבה הביתה ועוד.