שביל ישראל - לא לצעירים בלבד!

שביל ישראל - לא לצעירים בלבד!

08/08/2010

תוכנית חדשה תעודד אלפי זקנים בישראל להשתתף בהליכות אתגריות בשביל ישראל.

במסגרת התוכנית, אותה יזם ג'וינט ישראל-אשל ייערכו באופן מאורגן צעידות קבוצתיות של מאות זקנים בגילאי 60-95 בחלקים שונים של שביל ישראל, מהצפון לדרום, במטרה לשמור על בריאות וכושר בגיל המבוגר באמצעות הליכה אתגרית. לכל קבוצה יצטרפו מלווה מדריך ואיש עזרה ראשונה.  לתכנית יוכלו להצטרף קבוצות מאורגנות של זקנים מרחבי הארץ, המתחייבים לצעוד בשביל ישראל 4 קטעים בשנה.

התכנית נוצרה על רקע תכניות לעידוד הליכה ברחבי הארץ, באמצעות נאמני הליכה מבוגרים המובילים קבוצות של קידום בריאות באמצעות הליכה לזקנים. על מנת לטייל קטעים שלמים בשביל ישראל מומלץ להתאמן בהליכה על בסיס קבוע, והתכנית החדשה נועדה להציב מטרה אליה יש לשאוף באימון ההליכה הרגיל בחיי היום-יום.

מחקרים רבים מצביעים על חשיבותם של פעילות גופנית ובמיוחד הליכה לקידום הבריאות ולשיפוראיכות החיים, במיוחד בזקנה, כולל שמירת יכולות תפקוד פיזיות ועצמאות תפקודית.פעילות גופניתתורמת לשיפור מצב הרוח, מהווה תחליף לטיפול תרופתי לבעיות בריאות שונות ולבסוף פעילות בקבוצה מפיגה בדידות.

התכנית היא אחת מעשרות תוכניות שונות של ג'וינט ישראל- אשל לקידום בריאותם של הזקנים בישראל. למידע על תוכניות נוספות:www.eshelnet.org.il