לקראת החגים, יוזמה חדשה תעניק תמיכה כלכלית לאלפי משפחות יהודיות הסובלות מעוני חמור במדינות חבר העמים

לקראת החגים, יוזמה חדשה תעניק תמיכה כלכלית לאלפי משפחות יהודיות הסובלות מעוני חמור במדינות חבר העמים

13/09/2010

באמצעות היוזמה, בהשקעה של 24 מליון ₪, יקבלו 27 אלף ילדים יהודים הסובלים ממחסור חמור באמצעיים בסיסיים, תמיכה כלכלית וחברתית.

לקראת החגים הקרבים יקבלו עשרות אלפי משפחות יהודיות הסובלות מעוני ומחסור חמור באמצעיים בסיסיים, ואשר ניזוקו מהמשבר הכלכלי החריף, סל שירותים סוציאליים  במסגרת יוזמה חדשה של הקרן לידידות וארגון הג'וינט העולמי. היוזמה החדשה תסייע להקל על חייהם של כ- 27,000 ילדים שרבים מהם חיים בתנאי עוני ובבתים הסובלים מאבטלה, אלכוהוליזם, סמים וסכסוכים משפחתיים.

למשפחות הנזקקות תנתן תמיכה של אוכל, תרופות, מקלט וביגוד באמצעות עשרות המרכזים היהודים של ארגון הג'וינט העולמי הפזורים במדינות חבר העמים וכן ע"י מתנדבים שיגיעו לביתם של משפחות המרוחקות מהמרכזים היהודים ולזקנים המרותקים לביתם. בנוסף יקבלו משפחות אלו חבילות מזון, תרופות, ציוד לימודי וביגוד לילדים, בנוסף לליווי מקצועי של עובדים סוציאליים ופסיכולוגיים.

במקביל לפעולות אלו, ייעשה מאמץ לשלב משפחות בקהילה היהודית המקומית באמצעות תוכניות מסובסדות, כמו חגיגות של חגים כמו ראש השנה, יום כיפור וסוכות , ברית מצווה ואירועים בלוח השנה היהודי. לרבים מהילדים שישתתפו באירועים אלו מדובר במפגש ראשון עם המסורת והמנהגים היהודיים.