מי יהיה אלוף ישראל בליגת הפטאנק לאזרחים ותיקים?

מי יהיה אלוף ישראל בליגת הפטאנק לאזרחים ותיקים?

17/10/2010

במהלך שנת 2010 התחרו כ- 500 שחקני פטאנק בגילאי  60 – 90 מכל רחבי הארץ בליגת פטאנק. בתחרויות סיום ליגת 2010 יתחרו כ-500 שחקני פטאנק בגילאי 60+ מכל רחבי הארץ.

לאזרחים ותיקים.  32 הקבוצות המצטיינות בליגה יתחרו על האליפות במשחקי גמר שיתקיימו במושב ניר צבי בתאריך 27.10.10.  עוד 90 קבוצות יתחרו על אליפות דרג ב' בשני מפגשים נוספים שיתקיימו אף הם בחודש אוקטובר בפרדסיה ובאשדוד.

האליפות מאורגנת על ידי אשל- ג'וינט ישראל, החברה למתנ"סים והתאחדות מועדוני פטאנק ישראל, במימון ובסיוע של המשרד לאזרחים ותיקים ומינהל הספורט.

יש לציין כי ישראל היא המדינה היחידה, מבין 50 המדינות בהן משוחק הפטאנק, בה יש ליגת פטאנק סדירה שהיא ייחודית לאזרחים ותיקים.

הפטאנק הוא משחק  כדורת תחרותי המתקיים בחיק הטבע. הוא משלב פעילות גופנית מתונה, ריכוז, טקטיקה וקואורדינציה. המשחק מתאים מאוד לאוכלוסייה המבוגרת - נשים וגברים כאחד, אבל גם כפעילות בין דורית של צעירים ומבוגרים.  מדובר במשחק מהנה מאוד ועל פי רוב מי ש"נתפס" בו, לא מפסיק לשחק.

תכנית הפטאנק התחילה במסגרת התכנית לקידום  ספורט עממי של אשל והחברה למתנ"סים, במסגרת התכנית הוכשרו מעל 1000 "נאמני פטאנק" ב- 60 יישובים ברחבי הארץ. נאמנים אלו למדו לשחק פטאנק בהשתלמות של מדריכי התאחדות מועדוני פטאנק ישראל ולאחר מכן הם  מלמדים מבוגרים  אחרים ביישוב לשחק. מעבר לפעילות גופנית , פעילות הפטאנק מספקת בילוי לשעות הפנאי והזדמנות ליצירת קשרים חברתיים.

 בתחילת התוכנית התקיימו תחרויות פטאנק  מקומיות ואזוריות אבל בעקבות הרצון העז של השחקנים להשתתף ביותר תחרויות , בשנת 2009 התקיימה לראשונה ליגה סדירה  במימון המשרד לאזרחים ותיקים ומינהל הספורט  והיא התרחבה מאד בשנת 2010.

בשנת 2011 צפויים להשתתף למעלה 750  שחקנים בליגת הפטאנק אזרחים ותיקים , שתורחב לעוד 25 יישובים.