הועד המנהל של ג'וינט ישראל- אשל אישר את תכנית העבודה לשנת 2011 בסכום של כ- 55 מליון ש"ח

הועד המנהל של ג'וינט ישראל- אשל אישר את תכנית העבודה לשנת 2011 בסכום של כ- 55 מליון ש"ח

12/12/2010

במסגרת התכנית יפותחו תוכניות חדשניות העושות שימוש בסביבה ובטכנולוגיה חדישה לשיפור איכות חייו של הזקן ויורחבו שירותים קהילתיים מרכזיים אותם הקימה אשל בעשרות השנים האחרונות.

הועד המנהל של ג'וינט ישראל- אשל, בראשות, ארנון מנטבר, אישר את תכנית העבודה לשנת 2011 לפיתוח תכניות לזקנים בסכום כולל של למעלה מ 55 מליון ₪. במסגרת תכנית העבודה תרחיב ותפתח אשל בשיתוף עם הממשלה והרשויות המקומיות תכניות מגוונות לשיפור איכות חייהם של זקנים בישראל, עם דגש על פיתוח תכניות בקהילה, ובכללם: קהילות תומכות- עד כה פותחו 245 קהילות ובשנה הקרובה תקים אשל 12 קהילות נוספות  בשיתוף עם משרד הרווחה, בתים חמים- עד כה הקימה אשל 235 בתים חמים והשנה תקים עוד 30 בתים חמים נוספים, אשל תרחיב בשנה הקרובה גם את פעילותה עם ניצולי השואה במסגרת התוכניות "תיאטרון עדות" ו "קפה אירופה", וכן תורחב הפעילות במסגרת התוכנית לקידום בריאות בקרב זקנים ומניעת אלימות, ותכניות לעידוד התנדבות של זקנים. בנוסף, ישופרו התנאים בעשרות מרכזי יום לזקנים ברחבי הארץ ויוקמו מרכזים חדשים.

שנת 2011 מהווה השנה הראשונה בתוכנית החומש הבאה של אשל ובשנה זו תחל אשל בפיתוח של תכניות חדשניות. במרכז תכנית החומש הקרובה תעמוד המגמה של שילוב טכנולוגיות חדישות  בטיפול בזקן בקהילה, כמו כן תפותחנה תוכניות המיועדות לסיוע לזקנים הסובלים מבדידות ופעולות בתחום הסביבה. בין השאר יפותחו תוכניות להתייעלות אנרגטית בקרב משקי בית של מבוגרים, התנדבות של זקנים בנושאים סביבתיים, בנייה ירוקה של מוסדות לזקנים ועוד.

לדברי מנכ"ל אשל פרופ' יצחק בריק: "בשנה הקרובה תפעל אשל לחזק את סל השירותים לזקנים בישראל כדי להפוך אותו למערך שירותים איכותי וברמה גבוהה בקנה מידה עולמי. במרוצת השנים ועל רקע העלייה הניכרת בתוחלת החיים גברה המודעות לזכותו של כל אדם ליהנות לא רק מאורך חיים אלא מאיכות חיים".

למעלה מחצי מיליון זקנים נהנו ממאות תכניות ושירותים לזקנים שפותחו באמצעות ג'וינט ישראל-אשל והפועלים ברחבי הארץ. אשל השקיעה במרוצת השנים מעל 60 מיליון דולר בקידום מגוון שירותים לזקנים, ויחד עם שותפיה תרמה להצבתה של ישראל בשורה אחת עם המדינות המתקדמות ביותר בעולם בתחום הדאגה לרווחתם ולאיכות החיים של זקניה.