העיתונאי יעקב אחימאיר הוא זוכה פרס סמולר-ג'וינט

העיתונאי יעקב אחימאיר הוא זוכה פרס סמולר-ג'וינט

13/12/2010

פרס סמולר – ג'וינט לעיתונאות, לעידוד סיקור נושאי העולם היהודי מוענק השנה לעיתונאי הבכיר, איש הטלוויזיה והרדיו, יעקב אחימאיר.

פרס סמולר לעיתונאות בנושא העם היהודי, יוענק ביום ג', 21 בדצמבר, לעיתונאי הבכיר יעקב אחימאיר  (ערוץ 1, קול ישראל, ישראל היום) על הישג מתמשך במאמץ להביא את דבר יחסי ישראל והתפוצות אל הצופה הישראלי. אחימאיר, נבחר לקבל את הפרס בזכות עיסוקו המשמעותי ביחסי ישראל והתפוצות. במסגרת תפקידו כעורך וכמגיש התוכנית "רואים עולם" ( ערוץ 1)  מציג אחימאיר לצופה הישראלי במשך 14 השנים האחרונות, פסיפס מגוון ומרתק של העולם היהודי כפי שהוא בא לביטוי בפינות שונות , לעיתים אף נידחות בעולם, תוך כדי התמקדות ביחסים בין יהדות אמריקה לישראל, והצגת תמונה עדכנית של הדילמות, ההישגים וההתפתחויות של קהילות יהודיות בעולם.

בין הכתבות שעסקו בעולם היהודי ושודרו במסגרת התוכנית "רואים עולם":

כתבה על יהדות חרבין בסין, סדרה בת 4 כתבות על זהות יהודית בארצות הברית, כתבה על יהודי מומביי בהודו, סדרה בת 3 כתבות על יהדות ארגנטינה – יהדות בצל משבר, תיעוד היסטורי מצולם נדיר של יהודי לוב  בשנות ה-50, כתבה על יהודי ונצואלה, כתבה על יהודי פינלנד , כתבה על עלייה של יהודים מדרום אפריקה לישראל, כתבה על מסעות ההצלה של ילדים יהודים בשואה, ברכבות מפראג ללונדון ועוד.

יעקב אחימאיר הוא אחד העיתונאים הבכירים והמוערכים ביותר בישראל. מראשית שנות השבעים שימש אחימאיר שדר בקול ישראל ובערוץ הראשון וככתב מדיני וכתב בוושינגטון. בעשרות שנות עבודתו סיקר חלק ניכר מן האירועים המדיניים בישראל. כיום יעקב אחימאיר עורך ומגיש את התוכנית רואים עולם, בערוץ 1, לעתים את תוכנית "הבוקר הזה" בקול ישראל ובנוסף מפרסם מאמרים במדור דעות בעיתון "ישראל היום".

טקס הענקת הפרס ייערך במשכנות שאננים בירושלים ב 21 בדצמבר, בשעה 18:30. הכניסה חופשית בהרשמה מראש.

פרס סמולר על סך $ 2,500 הניתן ע"י ארגון הג'וינט זו השנה השמינית מוענק על שמו של בוריס סמולר ז"ל ידיד ישראל, ואיש תקשורת ידוע, שהיה העורך הראשי של סוכנות הידיעות הטלגרפית היהודית והקדיש את כתיבתו המקצועית לסיקור נושאי ישראל-תפוצות. בוריס סמולר האמין כי ידע הוא כוח, ולכן שקד כל חייו על העברת מידע בין היהודים בתפוצות. הוא נודע ביחסו מיוחד לישראל, ולכן הוא הקדיש חלק רב מזמנו ומרצו לחיזוק הקשר בין ישראל והתפוצות.

בועדת השיפוט היו השנה:  אמיר שביב ורלף גולדמן מהג'וינט העולמי, אורי דרומי, מנכ"ל משכנות שאננים ואורלי דורון, דוברת ג'וינט ישראל.