"המכון לקידום החרש" באתר חדש!

"המכון לקידום החרש" באתר חדש!

03/06/2009

אתר אינטרנט חדש המונגש לחירשים וכבדי שמיעה ירכז את כל המידע הרלוונטי לאדם החרש בעברית ובערבית. בין השאר מציע האתר: מדור חיפוש עבודה לאדם החירש, מידע על זכויות, פרסום אירועים שונים של הקהילה, מאמרים מקצועיים, טורים אישיים שמפרסמים עובדי המכון ועוד.

אתר "סלע", ע"ש ישראל סלע ז"ל שהיה ממייסדי המכון לקידום החרש, הוקם באמצעות המכון לקידום החרש ותורגם לערבית בעזרת היחידה לנכויות ושיקום בג'וינט ישראל, ובאמצעות תוכנית "מסירה" לקידום מעמדם של אנשים עם נכויות בחברה הערבית. האתר מיועד לאנשים חרשים וכבדי שמיעה הנמצאים בצמתים שונים בחייהם: סטודנטים חרשים וכבדי שמיעה וצעירים שרוצים ללמוד באוניברסיטה, מחפשי עבודה ועובדים חרשים וכבדי שמיעה שרוצים לדעת כיצד להסתדר בעולם העבודה, אנשי מקצוע שומעים העובדים עם או למען אנשים חרשים וכבדי שמיעה, בני משפחה וידידים וחברים שרוצים להכיר את העולם הזה טוב יותר.

באמצעות האתר ניתן יהיה להיחשף לכל התוכניות של המכון לקידום החרש, להוריד טפסים למילוי, לקבל מידע על מסלולי לימוד אקדמיים המונגשים לאנשים חרשים וכבדי שמיעה וכן להיחשף לידיעות רלוונטיות לציבור החרשים מתוך התקשורת הארצית והמקומית. אתר האינטרנט הוא אחד מאתרי התוכן הגדולים בארץ המוקדשים  לאנשים חרשים וכבדי שמיעה, ובין היחידים המעניקים מידע לאוכלוסיות אלו בשפה הערבית.  כתובת האתר:  www.sela.org.il

אחת הבעיות הקיימות היא מחסור במידע מונגש בערבית לאוכלוסיית אנשים עם מוגבלות, האתר נועד לתת מענה לאנשים חירשים וכבדי שמיעה ובני משפחותיהם והוא אחד האתרים הבודדים שנותנים מענה בערבית לאוכלוסייה של אנשים עם מוגבלות.

המכון לקידום החרש בישראל הוקם בשנת 1993 על ידי אנשי מקצוע העוסקים בתחום החרשות. העמותה הציבה לעצמה כמטרה ליזום, לפתח וליישם תכניות לרווחתה של קהילת החרשים וכבדי השמיעה בישראל, להעצמתה ולהגברת שילובה בחברה כולה. צוות המכון יוזם מחקרים יישומיים בתחומי החינוך, השיקום והתקשורת בקהילה, וכן מפתח ומפעיל תכניות חדשניות, ימי עיון, סדנאות ושירותי ייעוץ והכשרה לאנשי מקצוע ולחברי הקהילה.