מענק מיוחד של 25 מליון ₪ יעזור להעניק בחג החנוכה הקרוב סיוע מיידי לעשרות אלפי ילדים יהודים החיים במדינות חבר העמים

מענק מיוחד של 25 מליון ₪ יעזור להעניק בחג החנוכה הקרוב סיוע מיידי לעשרות אלפי ילדים יהודים החיים במדינות חבר העמים

13/12/2009

המענק ניתן ע"י הקרן לידידות בראשות הרב יחיאל אקשטיין במסגרת השותפות  עם ארגון הג'וינט העולמי, שמטרתה לסייע לילדים יהודים הנמצאים בסיכון במדינות חבר העמים.

באמצעות המענק יוכלו עשרות אלפי ילדים הנמצאים במצבי סיכון במדינות חבר העמים, לקבל מזון בסיסי, תרופות, מקלט וביגוד, וכן לקחת חלק באירועי חג החנוכה שיתקיימו בקהילות יהודיות מדינות רבות. ילדים אלה, החיים במשפחות יהודיות הסובלות מעוני ומחסור חמור באמצעיים בסיסיים, ואשר ניזוקו מהמשבר הכלכלי החריף, יקבלו בחג סל שירותים סוציאליים שיעזור להקל על חייהם, במסגרת השותפות בין הקרן לידידות וארגון הג'וינט העולמי.

בין אלפי המשפחות הנעזרות בשותפת של הג'וינט העולמי והקרן לידידות נמצאת משפחת טוראב מאוזבקיסטאן:

לגבריאל, 4 ואריאל בן שנה, אין ממש מקום שהם יכולים לקרוא לו בית. כתוצאה מהמשבר הכלכלי באזור מגוריהם, הבנים גרים בדירה צפופה עם קרובים יחד עם הוריהם אלקסיי ואירנה. מאחר שאלקסי פוטר מעבודתו במרץ 2009 ואירנה הייתה מחוסרת עבודה מאז שילדה את אריאל, המשפחה שורדת באמצעות סכום קטן של כסף שאלקסי מצליח להכניס מעבודתו כנהג מונית. בזמן האחרון גם מעט הכסף ברשותם אזל כתוצאה מכמה טיפולים רפואיים להם נזקק גבריאל לאחר שסבל מזיהומים. באמצעות השותפות בין הג'וינט העולמי והקרן לידידות, מקבלים הילדים חבילות מזון ומצרכים בסיסיים אחרים שיעזרו להם להעביר בשלום את החורף. אמצעים אלה יבטיחו כי בזמן שאלקסי ואירנה יהיו בעבודה ילדיהם יקבלו את התזונה המספקת והטיפול הרפואי הראוי שכה חסר לאלפי ילדים יהודיים אחרים במדינות חבר העמים.

"בזמן הזה של השנה, כשאנו מהרהרים בסיפורי החנוכה על ההצתה מחדש של החיים היהודים במקום בו הם נמחקו,  אנחנו ברי מזל שיש לנו את הרב יחיאל אקשטיין והקרן לידידות כשותפינו במאמצינו להילחם בעוני ובחולאים אחרים של ילדים יהודים ומבוגרים במדינות חבר העמים" אומר מנכ"ל הג'וינט העולמי סטיב שוויגר.

השותפות בין ארגון הג'וינט העולמי והקרן לידידות בראשות הרב אקשטיין קיימת מאז שנת 2008 ועד כה השתתפו במסגרתה כ-25,000 ילדים יהודים הנמצאים בסיכון, מצוקה, עוני ובתנאי מחסור קשים בחבר מדינות העמים. עלות הפעילות עומדת על כ-24 מיליון ₪ בשנה (6 מיליון דולר).

הקרן לידידות, בראשות הרב יחיאל אקשטיין, היא הקרן הפילנתרופית הגדולה במדינה הפועלת לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. הקרן, הפועלת באמצעות תרומתם הנדיבה של אזרחי ארה"ב ונוצרים אוהבי ישראל ברחבי העולם, חרטה על דגלה סיוע לאוכלוסיות במצוקה ותרמה עד כה מעל למיליארד ₪ לביצוע מגוון רחב של פרויקטים, חלקם הגדול בתחום הרווחה בישראל ובמדינות ברה"מ לשעבר.