כנס ישראל לצעירים השני יפתח מחר באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע

כנס ישראל לצעירים השני יפתח מחר באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע

14/12/2009

הכנס ביוזמת המשנה לראש הממשלה סילבן שלום נועד לקדם את הקמתה של רשות ממשלתית לצעירים. השר שלום: "הגיע העת להציב את נושא זכויות הצעירים על סדר היום הציבורי ולתת לו מענה מערכתי".

מחר, יום שלישי, 15 בדצמבר, יפתח כנס ישראל לצעירים השני באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ביוזמת המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום וג'וינט ישראל.

בישראל חיים היום כמיליון וחצי צעירות וצעירים בגילאי 18-30 ועפ"י נתוני למ"ס (2007) כשני מיליון בגילאי 18-35, מתוכם למעלה מ250,000 עולים חדשים.

בכנס צפויים להשתתף אלפי צעירים בגילאי 18-35 מכל רחבי הארץ שיקחו חלק בדיונים וישמיעו את דעותיהם בנושאים שונים כמו: יזמות עיסקית, יזמות חברתית, דיור, תעסוקה ותרבות. נושאים אלה יהוו את התשתית להקמתה של רשות ממשלתית לצעירים.

בין המשתתפים בכנס:המשנה לראש הממשלה סילבן שלום, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי, ח"כ אורי אורבך, בן מוסקל מייסד Eat Right, בן ניניו מייסד Car2Go, רוני פלמר מייסד "תנועת אור" להתיישבות בנגב ובגליל, היזם הבדואי פאדי אלעוברה, נועה מימן, שחר בר דוד מייסד אתר "מקושרים", אלון קסטיאל, עידו מוסרי, אוהד קנולר וקובי אוז.

המשנה לראש הממשלה סילבן שלום: "אוכלוסיית הצעירים בני 18-35 נמצאים בצומת דרכים חשוב ומכריע בחייהם . בצומת זה הם צריכים לקבל  החלטות קרדינאליות על עתידם - להתמקד בהשגת השכלה, דאגה לתעסוקה, דיור, משכנתא, נישואים, הקמת משפחה ועוד. בדרכם להגשמת יעדים אלה הם נתקלים בקשיים ומכשולים .הגיע העת להציב את נושא זכויות הצעירים על סדר היום הציבורי ולתת לו מענה מערכתי, לאומי ראוי".

השר שלום הוסיף ואמר כי "הכנס הוא חלק ממחויבותי ארוכת השנים לצעירים, כמי שחוקק את חוק זכויות הסטודנט, חוק זכויות התלמיד, חוק הפיקוח על המכונים הפסיכומטרים, הגדיל את מספר המתמחים הצעירים לשניים במשרדי עו"ד וחוקק את חוק מס הכנסה השלילי שמטיב בעיקרו עם האוכלוסיה הצעירה, אני מרגיש מחויב לצעירים ולקידומם בחברה הישראלית.

מנכ"ל ג'וינט ישראל, ארנון מנטבר, אמר כי "ג'וינט ישראל, הפועל למען האוכלוסיות החלשות במדינה, זיהה כי על אף העובדה שצעירים במדינת ישראל זקוקים למענה חברתי ייחודי לשלב בו הם נמצאים בחיים, אין מענה מערכתי וממוסד עבורם. כתוצאה מהבנה זו הקים הג'וינט את מרכזי הצעירים הפזורים ברחבי הארץ, והנותנים מענה לאלפי צעירים, בתחומים שונים של מעורבות חברתית, השכלה, דיור, תעסוקה, שירות צבאי, תרבות, ועוד. עד היום הקים הג'וינט עם שותפיו בממשלה וקרן גנדיר, 30 מרכזי הצעירים בהשקעה של יותר מ-25 מליון ₪. מרכזים אלו מהווים כיום  את הכתובת המרכזית לצעירים בפריפריה, כאשר אנחנו מאמינים כי חיזוק הצעירים בפריפריה מהווה נדבך משמעותי בהשתקעותם שם בעתיד.