כנס תבת-ג'וינט ישראל לקידום תעסוקה בקרב צעירים יוצאי אתיופיה יפתח השבוע בחיפה

כנס תבת-ג'וינט ישראל לקידום תעסוקה בקרב צעירים יוצאי אתיופיה יפתח השבוע בחיפה

27/12/2009

כנס תבת-ג'וינט ישראל לקידום תעסוקה בקרב צעירים יוצאי אתיופיה יפתח השבוע בחיפה. בכנס צפויים להשתתף מאות צעירים מבני העדה, ועשרות גופים הפועלים לקידום תעסוקה בחברה האתיופית, ביניהם:  מט"י, מרכזי הצעירים, מנהל הסטודנטים, משרד הבטחון, שירות התעסוקה ועוד.

  • שיעור האבטלה בקרב יוצאי אתיופיה גבוה באופן ניכר מזה של האוכלוסייה היהודית (19.3% לעומת 10.7%)
  • שיעור התעסוקה בקרב יוצאי אתיופיה נמוך משמעותית מהאוכלוסייה היהודי (58.3% לעומת 68%)
  • ייצוגם של יוצאי אתיופיה במשלחי היד הנמוכים והבלתי מקצועיים גבוה ביחס לאוכלוסייה היהודית
  • ממוצע השכר לחודש עבודה נמוך באופן משמעותי בקרב יוצאי אתיופיה- פער של כ 1,800 ₪ לחודש, בהשוואה לאוכלוסיה היהודית.

הכנס "צעירים יוצאי אתיופיה- פיתוח קריירה בעידן המודרני" יתקיים ב 28 בדצמבר, בשעה 16:30, במרכז הקונגרסים בחיפה ביוזמת תב"ת- מיזם התעסוקה של ג'וינט ישראל. הכנס נועד לחשוף בפני צעירים יוצאי אתיופיה את אפשרויות הפתוחות בפניהם בתחומים של תעסוקה, יזמות, לימודים ופיתוח קריירה.  במסגרת הכנס יערכו סדנאות של הכנה לראיון עבודה, יזמות עסקית, ופיתוח קריירה, וכן יהיה ניתן לקבל במקום ייעוץ מקצועי מיועצי תעסוקה ומידע מעשרות גופים העוסקים בשילוב צעירים בתעסוקה.  ההשתתפות בכנס פתוחה לכל בני העדה האתיופית, ללא תשלום.

אחת הסיבות העיקריות לקיומם של הפערים בשוק העבודה בין אוכלוסיית הצעירים האתיופית לבין שאר האוכלוסייה היהודית, היא הבדלים בין האוכלוסיות, ברמת ההשכלה וההכשרה. ממוצע שנות הלימוד של צעירים אתיופים בגילאי 18-35 עמד בשנת 2005 על 9.4 שנים לעומת 13.5 שנים בשאר האוכלוסייה היהודית הצעירה, כאשר הפער הגדול ביותר הוא בקרב נשים, 8.6 שנות לימוד בהשוואה ל 13.7, בהתאמה. למרות נתונים אלה, מנתונים של מכון ג'וינט- ברוקדייל עולה כי דווקא שיעור התעסוקה של נשים יוצאות אתיופיה בגילים 44-22 עלה בצורה עקבית במשך השנים, וב-2006/2007 הגיע ל-58.2%. למרות זאת, עדיין פער בהשוואה לכלל הנשים היהודיות באותו גיל, ששיעור התעסוקה שלהן עומד על 74.5%.

ג'וינט ישראל השקיע עד היום כמיליארד ₪ בפיתוח תוכניות חברתיות לטובת  לשילובם וקידומם של בני העדה האתיופית בחברה הישראלית, גם באמצעות תעסוקה. הג'וינט מפעיל תוכניות תעסוקה שונות בחברה האתיופית כמו לדוג': אשת חיל/אביחייל- תכניות המהוות מודל לשילוב נשים וגברים  גם מהאוכלוסיות האתיופית  בעולם העבודה, ועל ידי כך מסייעת בהוצאתם ממעגל העוני. התכנית מאפשרת לכל משתתף יחס אישי וליווי בתהליך פיתוח הקריירה וההתקדמות התעסוקתית. חממה תעסוקתית- מטרת התוכנית היא להביא לשילוב בעבודה של עולים מאתיופיה חסרי מקצוע. התכנית באה לתת מענה להתמודדות עם חסמים מרכזיים: שפה, היעדר השכלה, חוסר מקצוע וחסרים במסוגלות התעסוקתית.