חתימה על מזכר הבנות בין הג'וינט לרשויות המקומיות בצפון

חתימה על מזכר הבנות בין הג'וינט לרשויות המקומיות בצפון

27/03/2008

לראשונה, ג'וינט ישראל והרשויות המקומיות בצפון חותמים על מסמך עקרונות למיסוד שיתוף הפעולה ביניהם לקידום הפיתוח של השירותים החברתיים וליצירת המשכיות במגוון התכניות שיזם הג'וינט במסגרת פעילותו לשיקום החברתי של הגליל. בשנתיים האחרונות השקיע ג'וינט ישראל באזור סכום של 70 מיליון דולר.

לראשונה, יחתמו הרשויות המקומיות בצפון וג'וינט ישראל על מסמך עקרונות למיסוד המשך שיתוף הפעולה ביניהם. מטרת ההסכם, למסד את קידום פיתוח השירותים החברתיים וכן את יצירת ההמשכיות במגוון התכניות שיזם הג'וינט ביישובי הצפון במסגרת פעילותו לשיקום החברתי של הגליל.

הרשויות המקומיות הראשונות שמצטרפות ליוזמה הינן מגדל העמק, סכנין וכרמיאל. טכס החתימה יערך ביום ד' ה 2.4.08 ברשויות המקומיות.

מאז מלחמת לבנון השנייה, השקיע ג'וינט ישראל בפיתוח תכניות חברתיות לטובת השיקום החברתי בצפון הארץ סכום של למעלה מ 70 מיליון דולר, תרומת איחוד הקהילות היהודיות של צפון אמריקה (ה  (UJC. עיקר הפעולות שהתבצעו בלמעלה מ 50 יישובים, התמקדו באוכלוסיות של ילדים ונוער בסיכון, שילוב צעירים ועולים חדשים בחברה,תעסוקה ופיתוח יזמות עסקית, פיתוח שירותים לאוכלוסיית המוגבלים, פיתוח שירותים לאוכלוסיית הקשישים, קידום ההתנדבות, פיתוח כח אדם בשירותים החברתיים וכן מחקר יישומי בנושאים החברתיים. לביצוע פעולות אלה שותפים משרדי הממשלה וכן הרשויות המקומיות.

החתימה על מסמך העקרונות מהווה אמנה המחייבת המשכיות לקידום וביצוע תכניות חברתיות מצליחות שהחלו לפעול בשטח, וכעת ימשיכו להיות מופעלות באמצעות הרשויות המקומיות.

ארנון מנטבר, מנכ"ל ג'וינט ישראל: "ההובלה של ביצוע תכניות חברתיות על ידי הרשויות המקומיות, תבטיח את המשך תנופת פיתוח החוסן החברתי של תושבי הצפון שהחל באמצעות כספי החירום שתרמה יהדות צפון אמריקה" עוד הוסיף מנטבר " לקיחת האחריות של הרויות המקומיות היא הדרך הטובה ביותר לניצול חיובי של ההזדמנות שניתנה לנו באמצעות כספי החירום להתחיל תנופה של שינוי חברתי לטובה בצפון".