חנוכת המרכז למנהיגות מתנדבת ע"ש פני וסטיבן ויינברג

חנוכת המרכז למנהיגות מתנדבת ע"ש פני וסטיבן ויינברג

25/05/2008

השבוע ייחנך רשמית המרכז למנהיגות מתנדבת ע"ש פני וסטיבן ויינברג. המרכז הוקם בעלות של 4.5 מיליון ₪,תרומתם של פני וסטיבן ויינברג, חברי ההנהלה העולמית של הג'וינט מטרת המרכז לשנות: מעתה לא עוד מתנדבים, אלא, מנהיגים.

למעלה מ- 60 אלף איש במגזר השלישי, לקחו על עצמם תפקידים ב- 20,000 הנהלות מתנדבות של עמותות שונות המורכבות מ- 3 עד 15 חברים בכל הנהלה. רק מדגם זעיר מתוך עשרות אלפים הרשומים כחברים בוועדים מנהלים של העמותות, רואים את עצמם מנהיגים מתנדבים של העמותה שבראשה הם עומדים.

המרכז למנהיגות מתנדבת, שיושק ביום ג' השבוע , ובראשו עומדת ד"ר רינה בר-טל, אשר בין יתר תפקידיה משמשת גם כיו"ר שדולת הנשים, שם לעצמו למטרה להכשיר דור חדש, של מנהיגים מתנדבים בתוך עמותות. המנהיג המתנדב שהוא למעשה הדמות שצריכה להוביל את העמותות ולהתוות עם הו"ר וחברי ההנהלה את מדיניות העמותה, מטרותיה ויעדיה, בשיתוף עם המנכ"ל שהוא הזרוע הביצועית של המדיניות.

המרכז מעניק לחברי ההנהלה של עמותות, כלים למילוי מטלות אלה וכן תובנות בדבר מחויבויותיהם והאחריות המוטלת עליהם כחברי הנהלה. מטרתו העיקרית של המרכז היא 'לחולל שינוי', ליצור מהפך בהתייחסות האישית של חברי הנהלה לכהונתם בעמותה ולהפוך אותם ממתנדבים למנהיגים, מובילים ומתווי מדיניות.

המרכז פועל ברחבי הארץ, ומפעיל תוכניות להבנת חלקים שונים בתפקידיו של הוועד המנהל, בעזרת עשרות מומחים מתחומים שונים, ובהם עורכי דין, רואי חשבון, יועצים ארגוניים ואנשי שיווק ופרסום.

המרכז  אף מפעיל קורסים, מוציא לאור דפי מידע על נושאים שונים הקשורים בתפקוד ההנהלות הציבוריות בארגוני המגזר השלישי, מייעץ ותומך בוועדים מנהלים של עמותות ומבקש להפגיש בין המגזר השלישי והמגזר העסקי בשילוב מנהלים מהעולם העסקי בוועדים מנהלים של עמותות.

המרכז הוא יוזמה משותפת של הארגונים המובילים במגזר השלישי בישראל: אלכ"א(האגודה לפיתוח אדם במגזר הציבורי, מיסודו של ג'וינט ישראל), משרד הרווחה, שתי"ל, שיתופים, החברה למתנ"סים, מנהיגות אזרחית, ומתן.

ארנון מנטבר, מנכ"ל ג'וינט ישראל: "פעילות המרכז סביב ההנהלות המתנדבות, מכוונת להשליך על כלל החברה האזרחית בישראל ולבנות לה תשתית בריאה וחזקה, נושא שמעסיק רבות את ג'וינט ישראל".

כאמור, אירוע ההשקה יתקיים ביום ג', ה- 27 במאי, 2008, כ"ב אייר תשס"ח, בשעה 15:00, בבית ציוני אמריקה, ת"א, בנוכחות משפחת ויינברג, שתרומתה אפשרה להקים את המרכז.