אליפות הפטאנק לגיל הזהב

אליפות הפטאנק לגיל הזהב

26/10/2008

אליפות הפטאנק לגיל הזהב תתקיים במושב ניר צבי. כמאתיים שחקנים בגילאי 60 ומעלה ישתתפו במשחק הכדורת הצרפתי.

אליפות הפטאנק השנתית לגיל הזהב תתקיים בשבוע הבא (יום שני) במושב ניר צבי שליד רמלה. פטאנק הוא משחק כדורת שמקורו בצרפת והוא אומץ ברבות השנים בקהילות צפון אפריקה שהושפעו מהתרבות הצרפתית. כיום קיימות קבוצות פטאנק בלמעלה מ- 30 ישובים, רובם במתנ"סים המעודדים את המשחק בקרב בני גיל הזהב. האליפות מאורגנת זו השנה השלישית על ידי אשל- ג'וינט ישראל, החברה למתנ"סים, התאחדות מועדוני הפטאנק בישראל ומועצה אזורית עמק לוד. באליפות צפויים להשתתף למעלה מ - 200 שחקנים ושחקניות. לזוכים במקומות הראשונים יוענקו גביעים ולכל המשתתפים יוענקו מדליות.

הפטאנק הוא משחק תחרותי המתקיים בחיק הטבע ומשלב ריכוז, חשיבה וקוראדינציה. כיוון שמדובר על פעילות גופנית מתונה למדי הוא מתאים מאוד לאוכלוסייה המבוגרת – נשים וגברים כאחד, אבל גם כפעילות בין דורית של צעירים ומבוגרים. מדובר במשחק מהנה מאוד ועל פי רוב מי ש"נתפס" בו, לא מפסיק לשחק, גם בתנאי מזג אוויר קשים.

אליפות הפטאנק לגיל הזהב תתקיים במושב ניר צבי (ליד רמלה) ביום שני 3\11\08 בין השעות: 18:00  - 9:30 .

תכנית הפטאנק מופעלת ע"י אשל- ג'וינט ישראל, החברה למתנ"סים והתאחדות מועדוני הפטאנק בישראל. במסגרת התכנית מתקיימות השתלמויות לקבוצות של  מתנדבים מבוגרים שלומדים לשחק פטאנק ומשחקים ביישוב שלהם וכן מלמדים גמלאים נוספים לשחק. בנוסף מתקיימות תחרויות בכל הרמות – מקומיות, אזוריות וארציות. כיום יש 30 יישובים בתכנית  מחצור הגלילית בצפון ועד אילת בדרום. יותר מ- 600 נאמני פטאנק כבר השתתפו בהשתלמות במסגרת התכנית והם מפיצים את המשחק ביישובים שלהם.

בשנה הקרובה מתוכננת הרחבה של התכנית ל- 50 יישובים ו 30 מרכזי יום עקב הפופולאריות הגוברת של משחק זה בקרב קשישים, וכן ליגה פטאנק סדירה ראשונה בישראל שתלווה בבנייה של מגרשי פטאנק ב 80 ישובים שונים.