הרשויות המקומיות בצפון מתכנסות לדיון בנושא היערכות לחירום בעקבות מלחמת לבנון השניה

הרשויות המקומיות בצפון מתכנסות לדיון בנושא היערכות לחירום בעקבות מלחמת לבנון השניה

27/11/2008

הכנס יתקיים ביום חמישי, ז' כסלו תשס"ט, 4 לדצמבר 2008 בקרית שמונה ויעסוק  בהערכות  למצב חירום של הרשויות המקומיות והמנהיגות המתנדבת בצפון הארץ, בעקבות מלחמת לבנון השנייה.

המפגש הינו מקצועי ומכוון לעוסקים בנושא החירום ברשויות המקומיות, במועצות האזוריות ובקרב יו"ר ארגוני מגזר שלישי (עמותות, ארגונים לא ממשלתיים , מתנדבים וכו').

הכנס מבטא את הרצון והמחויבות של הרשויות לזהות את ההזדמנות שנוצרה בעקבות מלחמת לבנון השנייה ולפעול לשיפור תהליכי העבודה, השיח עם השותפים השונים לעשייה בתחום ואיגום המשאבים,  על מנת לתת מענה הולם לתושבים בשעת חירום.

בכנס יוצגו המסקנות מפעילות תוכניות ג'וינט ישראל באמצעות אלכ"א (האגודה לפיתוח כוח אדם בשירותים החברתיים),  שבוצעו לאחר מלחמת לבנון השנייה בהיקף של למעלה מ 10 מיליון ₪, תרומת איחוד הקהילות היהודיות של צפון אמריקה (UJC),  במטרה לסייע לתושבי הצפון.

הג'וינט פעל בעקבות המלחמה ב 30 רשויות מקומיות בצפון ובעוטף עזה, בהן הפעיל תכניות היערכות עתידיות לשעת חירום כמו תוכנית  מח"ר שמטרתה להבנות תהליכי למידה ארגוניים הנשענים על חווית החירום של  מלחמת לבנון השנייה, כדי להבטיח שהארגונים הפועלים במצבי חירום יהיו מוכנים בזמן אמת. בתוך כך, אלכ"א פעלה להשפיע גם על ההתנהלות בעת שגרה במרכיבים מוגדרים (עבודת צוות, ביזור מול ריכוז, התנהלות שוטפת, קשר עם ארגונים).

תכנית נוספת שהופעלה  תוכנית מתו"ב (המשותפת לג'וינט ולמשרד הרווחה) שמטרתה לסייע לרשויות (מקומיות ואזוריות) ביצירת תשתיות ארגוניות ושותפויות עם ארגוני התנדבות,  והתארגנויות אזרחיות פעילות והמגזר העסקי, בניתוב ההתנדבות והפעילות הקהילתית לאפיקים פוריים, בייזום והוצאה לפועל של מיזמים, שמטרתם שיפור המענים לצרכים חברתיים וקהילתיים.

בכנס שותפים ג'וינט ישראל, מרכז השלטון המקומי, פיקוד העורף, הפדרציה של ניו יורק, הרשות לחרום לאומי ועיריית קריית שמונה.

ייקחו חלק בכנס גם אלוף פיקוד העורף, ראש רח"ל, נציג מל"ח, נציגי משרד הרווחה והשירותים החברתיים, ראש מחלקת אוכלוסיה בפיקוד העורף, מ"מ מנכ"ל מרכז השלטון המקומי ועוד.