שר החינוך הבריטי מגיע לביקור בתכנית "חותם" כדי להכיר הצלחות בלימודי המדעים בישראל

שר החינוך הבריטי מגיע לביקור בתכנית "חותם" כדי להכיר הצלחות בלימודי המדעים בישראל

10/12/2013

מייקל גוב, שר החינוך הבריטי, מבקר בימים אלה בישראל. מטרת הביקור הינה להכיר את הפעילויות המיוחדות הנעשות במערכת החינוך בארץ בתחומי המדעים, מתמטיקה וטכנולוגיה, וכן להכיר מגוון תכניות ויוזמות חינוכיות בנושא.

במסגרת ביקורו, יגיע השר הבריטי לתכנית "חותם" בבית הספר "עמל 1" בלוד, בו לומדים כ-150 תלמידים, הנהנים מחינוך אישי המותאם לצרכיהם. בבית הספר מורים מסורים ביותר, ביניהם גם 6 מורי "חותם" אשר יפגשו עם השר, מהם הוא ישמע על תכנית "חותם", חזון "חותם" וההתמודדות היום-יומית עם אתגרי ההוראה והחינוך.

"חותם" הינה תכנית המעודדת צעירים אקדמאים מצטיינים להצטרף לחינוך והוראה כדי במטרה להעניק שוויון הזדמנויות לתלמידים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית של מדינת ישראל. התכנית, ביוזמת משרד החינוך, ג'וינט ישראל, קרן נעמי והכל חינוך, הכשירה עד כה כ-300 מורים חדשים. בתחום המדעים, המתמטיקה והטכנולוגיה, מובילים ב"חותם" שיתוף פעולה עם קרן טראמפ במטרה לחזק את החינוך וההוראה בתחום זה.

"חותם" הינה חלק מהתכנית העולמית Teach For Allאשר החלה לפעול לראשונה בארה"ב ומשם התפתחה למדינות נוספות רבות, בהן גם בריטניה. מפלגתו של מייקל גוב, המפלגה השמרנית הבריטית, תומכת מאוד במקבילה הבריטית ל"חותם" – Teach Firstוביקורו של השר גוב בתכנית הישראלית מאפשר ל"חותם" הישראלית להציג את הישגיה ב-4 השנים האחרונות.

הסיור יתקיים מחר, יום רביעי, 11 בדצמבר, בבית הספר "עמל 1" בלוד בין השעות 11:45-12:45.

כתבים וצלמים מוזמנים להצטרף לביקור בתיאום מראש.