מוליכי כלבים - לא לצעירים בלבד!

מוליכי כלבים - לא לצעירים בלבד!

16/02/2014

לראשונה בישראל, תיערך הכשרה תעסוקתית מקצועית לבני 60+ לעבודה עם חיות מחמד. הקורס הראשון ייפתח בירושלים במהלך פברואר, ובמרץ ייפתח קורס גם בתל רמת גן. בהמשך צפויים להיפתח קורסים במוקדים נוספים.

בישראל ישנם כיום כ-800,000 אזרחים בני 60+, מהם כ-280,000 עדיין משתתפים בשוק העבודה. כאשר בוחנים את מצבם הכלכלי, עולה כי 33.7% מבני 65+ מדווחים על קושי לגמור את החודש ו-17% מהם חיים מתחת לקו העוני. יחד עם זאת, תוחלת החיים בישראל היא מהגבוהות בעולם, כאשראחוז הגידול במספר בני 65+ בישראל בין 1950 ל-2010 הוא מהגבוהים בעולם – 1,495% (לעומת 585% בקרב כלל האוכלוסייה).

לאור נתונים אלה, ישראלים רבים המגיעים לגיל הפרישה מעוניינים להמשיך לעבוד. יש המגדירים זאת "קריירה שלישית".

יוזמה חדשה של ג'וינט ישראל-אשל מכשירה בני 60+ להיות מוליכי כלבים (Dog-Walkers), שמרטפי חיות מחמד, ניהול פנסיון לחיות מחמד ועוד. זאת לאור ההבנה כי מחד מדובר במקצוע רווחי מאוד, וכן הקשר עם חיות המחמד מסייע למצב התפקודי  ומענה לבדידות של בני ה-60+.

מחזור הכשרה ראשון ייפתח במהלך פברואר בירושלים על ידי חברת "בייבי סיטינג לחיות בית" בעלת ותק רב בתחום, וצפויים לקחת בו חלק עד 20 משתתפים. בתל אביב ייפתח מחזור ההכשרה הראשון במהלך חודש מרץ על ידי חברת "UP –אילוף וספורט כלבני". ושעות הדרכה על יזמות אישית ושיווק באמצעות גורם מקצועי ההשתתפות בקורסים מסובסדת באופן מלא על ידי ג'וינט ישראל-אשל. במסגרת הקורסים ייערכו סדרת 10 מפגשים (בהיקף כולל של 40 שעות) בהם יילמדו המשתתפים על טיפול בסיסי בחיות מחמוד כולל התנסות מעשית, הקניית כלים ליזמות אישית, ליווי בשלבי ההתחלה של העבודה וכן תעודה רשמית מטעם ג'וינט ישראל-אשל בסיום הקורס.

מג'וינט ישראל-אשל ,יהודית גליק וליזה אמויאל, נמסר: "קידום תעסוקה לגיל השלישי הינו צורך הכרחי, לאור עליית תוחלת החיים והיכולת התפקודית של בני 60+. אין סיבה שאדם המתפקד בצורה מלאה לא יוכל להמשיך להתפרנס בכבוד תוך עיסוק בתחום שהוא מתקשר אליו. על כן, נדרשת חשיבה יצירתית, דוגמת ההכשרה הזו, שפותחת למעשה תחום מקצועי חדשה בפני בני 60+ בישראל. במידה והפיילוטים בירושלים וברמת גן יצליחו, נוכל להרחיב את התכנית למוקדים נוספים ברחבי הארץ".

להרשמה לתכנית ניתן לפנות למוקד רעות-אשל במספר: 1700-700-204