אפליקציות סלולריות – כשרות למהדרין!

אפליקציות סלולריות – כשרות למהדרין!

30/03/2014

400 נשים חרדיות מסיימות בימים אלה קורס הנדסאיות ייחודי, במסגרת תכנית ח"ן (חוכמת נשים) של ג'וינט ישראל-תבת, בשיתוף סמינר בית יעקב וענקית הטכנולוגיה מייקרוסופט.

מחזור נוסף של קורס הנדסאיות ייחודי לנשים חרדיות במסגרת תכנית ח"ן של ג'וינט ישראל-תבת בשיתוף סמינר בית יעקב. את הקורס ליוותה מקרוב ענקית הטכנולוגיה מייקרוסופט אשר גם מימנה את הקורס והייתה אחראית על ניהולו המקצועי. למעלה מ-1000 נשים חרדיות כבר סיימו את התכנית והשתלבו בתעשיית ההייטק והביטחון בישראל, ול-400 הנשים המסיימות בימים אלה את הקורס יש נקודת פתיחה טובה יותר ויתרון יחסי בחיפוש עבודה.

תכנית ח"ן הינה תכנית להכשרה חלופית להוראה של נשים חרדיות, שפותחה באמצעות ג'וינט ישראל-תבת. התכנית מיועדת לנשים בגילאי 18-21. במסגרת הקורס הנוכחי, התמקדו הלימודים בתכנות ופיתוח בסביבות windows 8– מה שהצריך ידיעה מוגברת של השפה האנגלית. בוגרות הקורס פיתחו מגוון עשיר של אפליקציות לסביבת העבודה windows 8, אפליקציות אשר בימים אלה עלו לחנות האפליקציות של מייקרוסופט. בין מגוון האפליקציות שפותחו ישנם משחקים שונים, שירותים דוגמת מציאת תחנות דלק וחניות קרובות, לימוד אנגלית ועוד. כחלק משמירה על אורך החיים החרדי של משתתפות התכנית, כל האפליקציות אושרו על ידי ועדת הרבנים לענייני תקשורת.