הנהגת הג'וינט העולמי מתכנסת בישראל לציון 100 שנות פעילות, במסגרתן השקיע הארגון 10 מיליארד ₪ בישראל.

הנהגת הג'וינט העולמי מתכנסת בישראל לציון 100 שנות פעילות, במסגרתן השקיע הארגון 10 מיליארד ₪ בישראל.

11/05/2014

בין התאריכים 18-20 במאי מועצת המנהלים של ארגון הג'וינט העולמי, המונה כ-150 חברים, מראשי המנהיגות היהודית בצפון אמריקה, תתכנס בישראל לציון שנת ה-100 לארגון. במהלך ביקורם בישראל ייפגשו חברי ההנהלה העולמית עם ראש הממשלה, נשיא המדינה, יושב ראש הכנסת, נבחרי ציבור, אנשי עסקים ופילנתרופים, ועם האוכלוסיות למענן פועל הג'וינט בישראל.

מועצת המנהלים של ארגון הג'וינט העולמי תגיע ב-18 במאי לישראללכינוס מיוחד בישראל לציון שנת ה-100 להיווסדו של הארגון. כ-150 חברי מועצת המנהלים של ארגון הג'וינט העולמי ישהו בישראל בין התאריכים 18-20 במאי ויבקרו בעשרות שירותים שפותחו על ידי ג'וינט ישראל למען השכבות החלשות בחברה הישראלית. הנהלת הארגון החליטה להגיע לישראל על מנת להדגיש את המחוייבות ההדדית בין הג'וינט ויהדות התפוצות לבין החברה הישראלית, וכן להביע את החשיבות שנותן הג'וינט לפעילותו בישראל. את הביקור יובילו נשיאת הג'וינט העולמי פני בלומנסטיין ויו"ר ועדת ה-100 של הג'וינט אנדרו טיש.

ביום הראשון של הביקור, תציין הנהלת הארגון את יום ההולדת ה-100 לרלף גולדמן, סגן נשיא לשם כבוד של הג'וינט העולמי, באירוע חגיגי ומיוחד בהשתתפות נשיא המדינה שמעון פרס (המכירים עוד כעוזריו של ראש הממשלה המנוח דוד בן גוריון). ביום השני, יבקרו חברי ההנהלה בתכניות והשירותים השונים שפותחו על ידי ג'וינט ישראל לצמצום פערים חברתיים, לבני מיעוטים, לחברה החרדית וליזמות חברתית. ביום האחרון, ייערך בכנסת אירוע הוקרה מיוחד לג'וינט בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין, חברי כנסת ומכובדים נוספים.

בנוסף ייערך אירוע פרידה ממנכ"ל ג'וינט ישראל ארנון מנטבר אשר פורש לאחר 19 שנים בתפקידו, וכן יעניק הארגון את פרס וולנברג היוקרתי לרב יחיאל אקשטיין על תרומתו הגדולה ליהודים ברחבי העולם.

ארגון הג'וינט, הפועל ב-70 מדינות ברחבי העולם, פועל בישראל משנת 1914 והשקיע מאז ועד כה סכום של כ-10 מיליארד ₪ בתכניות סיוע לתושבי ישראל.ג'וינט ישראל, חתן פרס ישראל 2007, מפעיל 260 עובדים ועשרות אלפי מתנדבים ברחבי הארץ, פועל למען האוכלוסיות החלשות, המתקשות להשתלב או לתפקד מבחינה חברתית. מהתוכניות הבולטות שפיתח ארגון הג'וינט אפשר למנות את החברה למתנ"סים, בתי הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית, מרכזי יום לקשיש וקהילות תומכות קשישים ברחבי הארץ, מרכזי הצעירים בישראל ועוד.