נשיא ארה"ב ברק אובמה שלח לארגון הג'וינט העולמי ברכה מיוחדת לרגל אירועי ה-100 שהחלו הבוקר בישראל

נשיא ארה"ב ברק אובמה שלח לארגון הג'וינט העולמי ברכה מיוחדת לרגל אירועי ה-100 שהחלו הבוקר בישראל

18/05/2014
"ב-100 שנותיו פעל הג'וינט על מנת לסייע לקהילות היהודיות בעולם כולו , תמיד דאג לחלשים ביותר בחברה וסייע להם. במלחמה, בעוני, בעת מלחמות, בסיוע לאנשים עם מוגבלות או באסונות תמיד התגייס הג'וינט לסייע לחלשים בחברה. הג'וינט מקיים הלכה למעשה את מצוות הערבות ההדדית ופעילותו נוטעת בכולנו תקוה שמחר יהיה טוב יותר.
אני מברך את ארגון הג'וינט בציון דרך מיוחד זה,  עליכם להיות גאים בתרומתכם הייחודית לקהילות היהודיות בעולם ומאחל לכם הצלחה גם ב 100 השנים הבאות ".

כך כתב הנשיא אובמה.

המכתב הוקרא הבוקר ע"י השגריר האמריקאי דן שפירו באירוע הפתיחה הרשמי לציון אירועי ה 100של ארגון הג'וינט העולמי בירושלים, שהוסיף:" על אף האתגרים הניצבים בפנינו בקידום תהליך השלום אנחנו עדיין מאמינים בפתרון שתי המדינות שיבטיח את המשך שיגשוגה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

את פני הנהלת הג'וינט העולמי קיבל בברכה ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ואיחל לארגון המשך עשייה חברתית גם ב 100 השנים הבאות.

כ-150 חברי מועצת המנהלים של ארגון הג'וינט העולמי ישהו בישראל בין התאריכים 18-20 במאי ויבקרו בעשרות שירותים שפותחו על ידי ג'וינט ישראל למען השכבות החלשות בחברה הישראלית. הנהלת הארגון החליטה להגיע לישראל על מנת להדגיש את המחוייבות ההדדית בין הג'וינט ויהדות התפוצות לבין החברה הישראלית, וכן להביע את החשיבות שנותן הג'וינט לפעילותו בישראל. את הביקור יובילו נשיאת הג'וינט העולמי פני בלומנסטיין ויו"ר ועדת ה-100 של הג'וינט אנדרו טיש.

 

להלן המכתב המלא: