לקראת יום הנכה הבינלאומי: קמפיין חדש לגיוס משתתפים נוספים לתכנית "רמפה" לתעסוקת צעירים עם מוגבלות בצפון

לקראת יום הנכה הבינלאומי: קמפיין חדש לגיוס משתתפים נוספים לתכנית "רמפה" לתעסוקת צעירים עם מוגבלות בצפון

01/12/2014
בימים אלה יוצא לדרך קמפיין חדש באזור הצפון לגיוס מועמדים נוספים להשתתף בתכנית. זאת לרגל יום הנכה הבינלאומי המצויין ברחבי העולם ב-03 בדצמבר. השירות פותח בג'וינט ישראל-תבת יחד עם קרן משפחת רודרמן, הממשלה בהובלת משרד הכלכלה וכן הרשויות המקומיות, ופועל בשלב זה במתכונת אזורית בעכו, כרמיאל, מגדל העמק, טבריה ויקנעם. להרשמה: www.rampa.org.il.
 
בישראל ישנם מחוץ למעגל העבודה כ-110,000 צעירים עם מוגבלות, מהם כ-60% המעוניינים להשתלב במעגל העבודה אך לא מצליחים. רבים מהצעירים הללו, אשר נמצאים כבר מעבר למסגרות החינוך השונות, חיים בבדידות, ללא מסגרות חברתיות ובעיקר לא מצליחים להגיע לעצמאות חברתית וכלכלית. זאת על אף העובדה שקיימים בשטח מרכזים שונים המעניקים לצעירים רבים ליווי וייעוץ במציאת מקום עבודה, ייעוץ להשכלה גבוהה, רכישת מקצוע ופיתוח מנהיגות ומעורבות חברתית – פעילות אליה צעירים עם מוגבלות לא נוהגים להגיע.
 
"רמפה" הינה שירות חדשני וללא עלות שהוקם על בסיס מרכזי הצעירים ומרכזי רשות מקדמת תעסוקה, הפועל להתאמת תשתיות התעסוקה הקיימות לצד יצירת תשתיות משלימות נוספות במספר מישורים: העלאת מודעות בקרב צעירים עם מוגבלות ומשפחותיהם לפנות לשירותי רמפה, הכשרת צוותי המרכזים לתת מענה מותאם ומונגש לצרכי הצעירים שיפנו, וכן פעילות מול מעסיקים ליצירת סביבת עבודה המאפשרת העסקת צעירים עם מוגבלות. בשלב הפיילוט הראשון פועלת "רמפה" במתכונת אזורית בחמישה ישובים: כרמיאל, עכו, מגדל העמק, טבריה ויקנעם. ל"רמפה" שותפים ג'וינט ישראל-תבת, קרן משפחת רודרמן, הרשויות המקומיות, המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים, משרד הבריאות, שירות התעסוקה, משרד הכלכלה, ג'וינט ישראל-מסד נכויות, קואליציית זה עובד.  
 
לקראת יום הנכה הבינלאומי המצויין ברחבי העולם ב-03 בדצמבר, משיקים ב"רמפה" קמפיין פרסומי ברדיו בעיתונות המקומית על אוטובוסים ובשלטי חוצות אשר קורא לצעירים עם מוגבלות המעוניינים לעבוד להצטרף ל"רמפה" ולהשתלב בתעסוקה. כמו כן, ניתן להירשם לשירותי "רמפה", לקבל עדכונים על ההכשרות והקורסים השונים שהיא מציעה ולקרא עוד על פעילותה באתר האינטרנט של התכנית: www.rampa.org.il.  
 
לדברי ד"ר סיגל שלח, מנכ"לית תבת-ג'וינט ישראל: "רמפה" מאגדת סביבה את כל הגופים העוסקים כיום בהיבטים השונים הקשורים לתעסוקה בקרב צעירים עם מוגבלות. ההירתמות של כל הגופים יחד והתיאום בין כולם, מאפשרת ליווי אינטנסיבי ואפקטיבי מצד צוות התכנית – הן לצעירים עצמם והן למעסיקים".
לדברי ג'יי רודרמן, נשיא קרן משפחת רודרמן: "מקצועו של האדם הוא אחד המרכיבים המשמעותיים בזהותו וחלק ניכר של חייו האדם עסוק בעבודתו. יותר מדי אנשים עם מוגבלויות מובטלים ובכך נשארים מחוץ לחברה שלנו. אנו מאמינים כי השותפות של קרן משפחת רודרמן עם הג'וינט וממשלת ישראל, בדגש על שילוב של אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה בישראל, תהווה דוגמא לעסקים רבים ולחברה משולבת והגונה יותר לכולם".